Druholigové volejbalové týmy mužů a žen měly o minulém víkendu volno, hrála naopak prvoligová juniorská dívčí družstva. To Náchodské potvrdilo svou suverenitu v Pardubicích, naplno bodovaly také červenokostelecké dívky. Krajské přebory I. třídy mužů i žen měly na programu dohrávku 1. kola.

I. LIGA ŽEN

TJ Sokol Bedřichov – TJ Jiskra Jaroměř 2:3 (23, 13, -18, -22, -13) a 1:3 (19, -18, -23, -18).

V prvním utkání nejen začátek setu, ale i jeho další průběh, byl pro hostující Jaroměř přinejmenším rozpačitý. Stav 8:0 a 16:9 pro domácí jihlavské volejbalistky byl zasloužený a lze ho přičíst především hrubým chybám jaroměřského útoku a posléze i obrany.

Po druhém technickém oddechovém čase začaly mít navrch jaroměřské hráčky, přinutily soupeře k chybám a otočily stav až na 23:21.

Nesoustředěnost mladých hráček u sítě však neumožnila zvrátit počáteční hrozivý vývoj setu ve svůj prospěch. Prohra 23:25 se podepsala na výkonu ve druhé sadě a po debaklu 13:25 to s Jaroměří vypadalo bledě. Když se ve třetím setu karta začala obracet, vycítily Jaroměřačky šanci pokusit se ještě zdramatizovat vývoj celého utkání.

Podařilo se vyhrát dva sety za sebou a zbývalo učinit ten nejtěžší krok a vydržet s koncentrací i do rozhodující páté zkrácené sady. Jaroměř byla ve vedení od začátku tie breaku, ale ani stav 12:9 nezaručuje vítězství v zápase. Od poměru bodů 13:13 vyhodnotily následující herní situace rozhodčí vždy ve prospěch hostující Jaroměře, a tak zklamané jihlavské hráčky nakonec prohrály.

Ve druhém utkání se větší sebevědomí a vůle po vítězství u hostující Jaroměře projevilo až ve druhém setu. Po úvodní prohře se začalo více dařit v útoku a domácí hráčky se začaly „opičit“ v nepřesném příjmu podání a tím si ztížily možnost přesněji nahrát do útoku svým smečařkám, jejichž úspěšnost v dosavadním průběhu utkání byla vysoceprocentní.

Jaroměř i ve druhém utkání získala tři sety za sebou a tak si odváží z Jihlavy dvě cenná vítězství, která je, co do bodového zisku, udržela v horní polovině tabulky 1. ligy žen skupiny A.

Další výsledky: Nusle – České Budějovice 3:2 a 3:2, FTVS Praha – Žižkov 0:3 a 1:3.

I. LIGA JUNIOREK

TJ Sokol Pardubice I – SK Rubena Náchod 0:3 (-16, -19, -21) a 0:3 (-11, -19, -10).

Na spanilé jízdně nevyrušily náchodské juniorky ani mladé hráčky pardubického Sokola. Suverénky prozatímního ročníku první ligy se v prvním utkání trochu zadrhly jen ve třetím setu, i ten ale dovedly do vítězného konce a úvodní duel zvládly suverénně 3:0 na sety.

Ve druhém utkání podaly náchodské hráčky soustředěný výkon od začátku až do konce a výsledkem bylo další hladké vítězství.

Souboj titánů čeká náchodské juniorky tuto neděli, kdy na domácí palubovce hostí rovněž stoprocentní Liberec B. První utkání, které si určitě nenechte ujít, začíná už v 9 hodin.

TJ Červený Kostelec – TJ Sokol Třebechovice pod Orebem 3:1 (12, 13, -24, 24) a 3:0 (18, 24, 19).

Hodně práce měly s posledním celkem tabulky hráčky Červeného Kostelce. Úvodní dva sety prvního utkání se nesly jasně v režii domácího družstva, které pod vidinou snadného vítězství slevilo a to se mu málem nevyplatilo.

Třebechovice rázem ožily a třetí sadu rozhodly v dramatické koncovce ve svůj prospěch. Také čtvrtý set přinesl vyrovnaný volejbal, který se opět rozhodoval až v koncovce. V ní měla tentokrát více štěstí domácí děvčata a utkání ukončila v poměru 3:1 na sety.

Do druhého zápasu již nastoupily červenokostelecké hráčky o poznáni soustředěněji, po vcelku hladce vyhrané první sadě se ve druhé opět strhla volejbalová bitva, kterou pro sebe rozhodly domácí volejbalistky. Ty pak již ve třetím setu nepřipustily další komplikace a utkání ukončily v poměru 3:0 na sety.

Další výsledek: Liberec B – Slavia Hradec Kr. 3:0 a 3:0.

KP I. TŘÍDY MUŽŮ

Dohrávka 1. kola: Hronov B – Červený Kostelec A 3:0 a 2:3, Slavia Hradec Králové B – Vamberk 2:3 a 3:0, Černčice – Janské Lázně 1:3 a 3:1, Jičín – Dvůr Králové nad Labem 0:3 a 0:3, Bílá Třemešná – Jaroměř 3:2 a 3:0.

KP I. TŘÍDY ŽEN

Dohrávka 1. kola: Hronov – Červený Kostelec 3:0 a 3:1, Orel Hradec Králové – Staré Město–Náchod 2:3 a 0:3, Studenec u Horek – Trutnov 1:3 a 0:3, Sokol Hradec Králové – Slavia Hradec Králové B 1:3 a 0:3.