V první lize žen se dál trápí jaroměřská Jiskra, to druholigové ženy Rubeny i muži Hronova si připsaly aspoň jedno vítězství. Neporazitelnost v nadstavbě stále drží juniorky Rubeny.

I. liga žen

TJ Jiskra Jaroměř – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 2:3 (-13, 25, 25, -26, -7) a 0:3 (13, 13, 18). V prvním, více než dvouhodinovém utkání, jaroměřské hráčky předvedly, že volejbal nezapomněly. Pomineme–li první spíše rozjezdový set, překvapivě v dalším průběhu zápasu začaly vycházet i dramaticky vyrovnané koncovky, které Jaroměřačky rozhodovaly ve svůj prospěch, a to hned dvakrát za sebou vždy stavem 27:25 a ujaly se vedení 2:1 sety. Po dlouhé době vyhrané utkání na domácí palubovce se však opět nekonalo. Téměř celý čtvrtý set měla Jaroměř pod kontrolou, vedla slibných 21:16, ale soupeř se nevzdával, využil nemohoucnosti útočné řady domácích, která nedokázala včas po podání Moravanek „otočit“ s bodovým ziskem a trpělivě nashromáždit potřebné čtyři body k ukončení zápasu. Jaroměř ještě dokázala úspěšně odvrátit tři setboly, ale k matchballu se nedostala. Stav 28:26 pro Uherské Hradiště vyrovnal poměr setů na 2:2. Tie–breaky jsou tradičně pro Jaroměř zakleté a ani tentokrát nepřekročila svůj stín.

Druhé utkání již bylo jen slabým odvarem předešlého a domácí volejbalistky podlehly po hodině hry hladce sebevědomému Hradišti 0:3 .

Posledním vystoupením jaroměřské Jiskry v letošním ročníku 1. ligy žen bude tento víkend na palubovce Opavy.

Další výsledky: Bedřichov – Břeclav 1:3 a 2:3, FTVS Praha – Opava 3:2 a 1:3.

II. liga žen

TJ Slavia Hradec Králové – SK Rubena Náchod 3:1 (29, 11, -14, 15) a 1:3 (-18, -18, 19, -21). Vyjma úvodní sady, kterou se štěstím v koncovce vyhrála domácí děvčata, se první utkání příliš neprotahovalo. Druhý set byl ze strany Slávistek vcelku jednoznačný, třetí zase patřil zcela jasně hostujícím ženám, ty ale následně čtvrtou sadu opět snadno prohrály, čímž ztratily celé první utkání.

Také druhé střetnutí nabídlo slušnou houpačku, první dva sety spadly do klína rubenským volejbalistkám, které ve třetí sadě trochu polevily a dovolily domácím snížit. Čtvrtý set ale znovu patřil Rubeně, která si odvezla z Hradce důležité vítězství.

Další výsledky: Vamberk – České Budějovice 1:3 a 0:3, Havlíčkův Brod – Střešovice 3:1 a 1:3, Bohemians – SF Praha 3:0 a 3:0, Pardubice – Braník 3:1 a 3:1.

II. liga mužů

VK Hronov – Jiskra Ústí nad Orlicí 3:2 (25, -21, 27, -19, 12) a 2:3 (-22, 21, -22, 23, -12). Hosté měli dobrý vstup do utkání a po servisu Štancla se jejich náskok rozrostl už na 3:7. Na to ovšem odpověděl stejnou mincí Jiránek a rázem to bylo 6:7. Další průběh setu už byl vyrovnanější, za stavu 23:24 zvolil nahrávač Ústí útok středem, který však skončil na pásce. V následující výměně se tvrdě do smeče opřel Kubeček a Hronováci šli poprvé do vedení. Drama bylo rozuzleno až po Jiránkově servisu. Úvod druhé sady vyšel lépe domácím, jenže následovala série chyb, jež vyústila v obrat na 8:11. Toto manko se podařilo do druhého technického oddechu snížit na rozdíl jednoho bodu. Pak však Ústečtí znovu přidali a posléze vyrovnali na 1:1 na sety. V úvodu dalšího dějství si domácí vybudovali tříbodový náskok. Poté však začal chřadnout důraz hronovského útoku a brzy bylo srovnáno. Přetahovaná pokračovala až do koncovky, v níž minely stály hosty set. Začátek čtvrtého setu vypadal na hronovský koncert (7:1). Hosté ale bod po bodu snižovali a když k tomu přidali skvělou obranu, začalo být s domácími zle (12:15). Domácí následně své další šance nevyužili, a tak závěr sady vyústil v jejich kolaps. Vykolejení z vyrovnané bitvy v pátém setu přineslo „prasátko“ ze servisu Kozy (6:4). Hosté ovšem nelenili a využili útočných hronovských chyb k otočení na 7:8. Přetahovaná pokračovala až do stavu 13:12, kdy netradičně dvěma úspěšnými bloky definitivně Ševců překlopil misky vah na hronovskou stranu.

V odvetě se již na domácích borcích projevila jak únava, tak sebeuspokojení. Sice vstoupili do úvodu lépe, ale jejich šestibodové vedení mělo jepičí život. Koncentrovanější hosté stahovali náskok až ho v závěru přetavili ve vítězství. I do dalšího pokračování vstoupili lépe Hronováci, ale řada nepřesností jim znemožňovala větší rozlet. V koncovce ještě Ústí kontrovalo a stáhlo náskok Hronova na bod (22:21), ale závěrečně těžké a dlouhé výměny vyzněly lépe pro domácí stranu a bylo setově srovnáno. V úvodu třetí sady tahali za delší konec provazu znovu Ústečtí. Hronovští ještě drželi krok do stavu 6:9, ovšem následující kolaps přihrávky prakticky rozmetal jejich naděje. Strmý pád pokračoval až do stavu 7:18. Následující stíhací jízda byla již marná. Ani úvod čtvrtého setu nenaznačoval, že by se mohl hrát další tie-break. Domácí pokračovali v matném výkonu a s chutí bojující hosté kuli železo. Jejich vedení 11:7 však nevydrželo dlouho, Hronov zvedl prapor bojovnosti a rychle zvrátil skóre ve svůj prospěch. Tříbodový náskok se podařilo rozmnožit na 23:18. Přípravy na rozhodující pátý set byly ovšem ještě předčasné a hosté se přiblížili na 24:23. Po time-outu však Hronovští sehráli klíčovou výměnu brilantně a tie-break byl na světě. V něm však domácím utekl úvod. Rozjetí hosté si již taktovku nenechali z rukou vyrazit a neomylným útokem svůj náskok solidně obhospodařovali. Závěrečná křeč přinesla Hronovákům pouze planou naději, kterou brzy v té chvíli již klidní a neomylní hosté hravě zadupali do země.

Další výsledky: Hrotovice – Č. Třebová 3:1 a 3:0, Přímětice – Střelice 2:3 a 1:3, Havl. Brod – Malšovice 3:1 a 3:0, Dřevěnice – Choceň 2:3 a 3:0.

I. liga juniorek, sk. finálová

SK Rubena Náchod – VSK Spartak Děčín 3:1 (19, -18, 16, 16) a 3:0 (17, 24, 16). Úvod prvního utkání byl oboustranně vlažný, hrál se nepohledný volejbal bez zajímavých výměn. Na domácích hráčkách se projevil tréninkový výpadek v uplynulých 14dnech. V půlce prvního setu si domácí vytvořily pětibodový náskok, který už s přehledem udržely do konce sady. Nepřesvědčivý výkon Náchodských ale pokračoval i dále a toho využily děčínské juniorky k poměrně jasnému vítězství ve druhém setu. Změny v sestavě domácích dopomohly ke zpřesnění hry, konečně se podařilo několik dobrých zákroků v poli a na konci třetí a celou čtvrtou sadu se hrál z pohledu rubenských hráček bojovný volejbal. Oporou Náchodských, zejména na přihrávce a hře v poli, byla tentokrát Š. Osobová, která se vrátila po třínedělní pauze způsobené zraněním.

Začátek druhého utkání byl zcela jiný, než tomu bylo v prvním zápase. Bojovalo se v poli, hrál se pro diváky pohlednější volejbal. Domácí celkem hladce vyhrály první sadu. Ve druhém setu se ale opět hra otočila, hostující velmi dobře podávaly, domácí hráčky hrály více než odevzdaně s rychle prohrávaly 4:11. Celou sadu stahovaly domácí náskok Děčína a hra se vyrovnala až za stavu 23:23. Koncovku lépe zvládly náchodské juniorky a ve třetím setu už s přehledem zvítězily.

Další výsledky: Hradec Král. – Karlovy Vary 1:3 a 1:3, Liberec B – Teplice 3:0 a 3:1.

I. liga juniorek, sk. o záchranu

TJ Červený Kostelec – TJ EMĚ Mělník 0:3 (-22, -22, -13) a 3:0 (21, 21, 20). Přestože obě utkání skončila v nejkratším možném setovém poměru, hrál se vyrovnaný a dramatický volejbal. Úvodní dvě sady prvního utkání se rozhodovaly až v koncovce, ve které se štěstí přiklonilo na hostující stranu. To domácí hráčky zlomilo a ve třetím setu už nekladly žádný odpor.

Vyrovnaný volejbal se hrál také ve druhém střetnutí, tentokrát se rozhodovalo v koncovce ve všech třech setech, oproti prvnímu utkání se ale tentokrát štěstí přiklonilo na kosteleckou stranu.

Další výsledky: Třebechovice – Ervěnice 0:3 a 0:3, Pardubice – Chomutov (20. 3.).

KP I. třídy – muži

Výsledky 33. a 34. kola: Vamberk – Č. Kostelec 3:1 a 2:3, Janské Lázně – Hronov B 3:1 a 3:1, Dvůr Král. – Slavia HK B 0:3 a 3:1, Jaroměř – Černčice 0:3 a 3:1, Bílá Třemešná – Jičín 3:1 a 3:0.

KP I. třídy – ženy

Výsledky 33. a 34. kola: St. Město–NA – Č. Kostelec 2:3 a 3:2, Trutnov – Hronov 2:3 a 3:2, Slavia HK B – Orel HK 3:1 a 3:0, Hronov B – Studenec u Horek 3:1 a 3:0. (hav, ma, jo, mr)