Sportovní víkend pořádně ještě ani nezačal a pod vysokou sítí je již odehráno několik prvoligových zápasů. V nich dostaly prostor mimo jiné i celky z východních Čech, úspěšné ale tentokrát nebyly. Pozitivem však zůstává fakt, že hned zítra dostanou šanci na reparát.

Český pohár, čtvrtfinále: Slavia Hradec Králové - Karlovarsko.
Kouč po volejbalovém zázraku: úžasný pocit, euforie. Co postup do extraligy?

I. liga mužů – čtvrtfinále play off

VK EGE České Budějovice B – TJ Slavia Hradec Králové 3:2 (15, -21, 22, -14, 13), stav série: 1:2

Za stavu 2:0 pro Hradec se čtvrtfinálová série stěhovala na jih Čech a stejně jako v prvním duelu v hale Slavie se duel protáhl do pěti setů. V tom úvodním sice Východočeši získali první bod, bylo to však naposledy, kdy v této hře vedli. Soupeř totiž dominoval, brzy otočil na 5:1 a sadu dovedl k drtivému výsledku 25:15.

Hosté přesvědčivě vyrovnali, ve třetím setu ale nezvládli koncovku a znovu tak museli dotahovat. Povedlo se, suverénním výkonem ve čtvrté hře Hradečtí srovnali na 2:2 (14:25), ohromně vyrovnaný tie-break ale přece jen vyšel lépe extraligové rezervě a oba soupeři se tak za stavu 2:1 pro Hradec potkají v sobotu znovu.

Další páteční výsledky: Liberec B – BV Ostrava 0:3, konečný stav série: 0:3. Velké Meziříčí – Bučovice 3:1, stav série: 1:2.

Máme to! Dvě výhry v domácím prostředí jsou tím ideálním vkladem pro výsledek, který bude znamenat účast v semifinále play off.
Bravo pod vysokou sítí. Hradecká Slavia zahájila ligové play off dvěma výhrami

I. liga žen – nadstavbová skupina o 1. - 6. místo

TJ Slavia Hradec Králové – TJ Sokol Dobřichovice 3:2 (-21, 22, 20, -23, 6)

Také ženy Slavie dospěly v pátečním ligovém utkání do zkrácené hry, i výhru 3:2 lze ale brát za bodovou ztrátu. Proti Dobřichovicím byly Východočešky papírovými favoritkami, jenže po celý zápas jako by se nemohly dostat do toho správného tempa.

Úvodní set získaly soupeřky, následoval obrat na 2:1, ve čtvrté hře a znovu uspěly Středočešky. Rozhodoval tak tie-break a v něm už domácí hráčky nedaly Sokolkám žádnou šanci na zisk druhého bodu. Oba soupeři se potkají znovu hned v sobotu dopoledne od 10 hodin.

logo TJ Slavia Hradec Královélogo TJ Slavia Hradec KrálovéZdroj: TJ Slavia HK volejbal

Další výsledky 7. kola: Střešovice – Bižuterie 1:3, Lvi Praha – České Budějovice 3:1.

Ligové soutěže jsou v plném běhu a o důležité mistrovské body hrají jak muži, tak jejich ženské kolegyně.
Skok do čela prvoligové tabulky se nekoná. Ztráta na Severočešky naopak narostla

I. liga žen – nadstavbová skupina o 7. - 12. místo

Volejbal Rudolfov – VK Hronov 3:1 (19, -23, 22, 24)

Nedařilo se ani ženám Hronova.

logo VK Hronovlogo VK HronovZdroj: vkhronov.czTy po sérii pěti výher v řadě cestovaly do Rudolfova, na jihu Čech se jim ale nepodařilo potvrdit roli favoritek a předposlednímu celku tabulky podlehly 1:3. Domácí tým dvakrát vedl, ve čtvrté sadě ale dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by měly Východočešky opustit zápas bez bodového zisku. Vždyť v průběhu setu vedly až devítibodovým rozdílem (7:16)!

Soupeř se ale nevzdal, stav dokázal vyrovnat a v koncovce dokonal velký obrat, díky němuž mohl slavit šestou tříbodovou výhru v sezoně, třetí v řadě.

Druhý zápas spolu oba celky sehrají v sobotu od 11 hodin.

Další výsledek 7. kola: Prostějov B – Plzeň 3:0.

Volejbalisté Hronova si zápasy 25. a 26. kola předehráli v sobotu, o dalším víkendu tak budou odpočívat a sledovat výsledky svých konkurentů.