II. LIGA MUŽŮ, SKUPINA B

TJ Žďár nad Sázavou - VK Hronov 3:0 (24, 23, 23) a 3:1 (18, -21, 23, 23). Dynamičtí domácí se opírali o výborný servis a tvrdý útok. Hosté s nimi ovšem po celý první set drželi herní krok, a tak se rozhodovalo v koncovce, v níž bohužel více chyb udělal Hronov. Žďár povzbuzen vítěznou koncovkou vstoupil výrazně lépe i do sady druhé. Hronovští však nelenili a do setu se znovu vrátili, nicméně opět nešťastný závěr znamenal již nepříjemnou ztrátu 0:2. Ani v dalším dějství se však mnoho nezměnilo, opět se hrálo velmi vyrovnaně, aby se v již třetí dramatické koncovce znovu radovali domácí.

Do odvety trenér Ševců poslal na palubovku již sám sebe a na smeči mu sekundoval Manych. A první sada připomínala spíše zlý sen, neboť ve všech činnostech dominovali domácí a bez problémů si připsali další zisk. V té druhé však konečně Hronováci zabrali a svého soupeře dokázali poprvé a bohužel naposled přehrát. I třetí set dlouho nasvědčoval tomu, že dojde ke zvratu. Hronov si hned v úvodu vybudoval osmibodový náskok. Ještě vedení 16:10 se zdálo být neotřesitelným, avšak závěr se zoufale nevydařil a na koně se opět dostal Žďár. I ve čtvrté sadě Hronováci dlouho vzdorovali, aby nakonec znovu podlehli tento den již ve čtvrté dramatické a vyrovnané koncovce.

Další výsledky 1. a 2. kola: Ústí nad Orlic -í Malšovice 1:3 a 0:3, Hrotovice - Litomyšl 3:0 a 3:1, Znojmo - Zruč nad Sázavou 3:0 a 3:0, Střelice - Choceň 0:3 a 0:3.

II. LIGA ŽEN, SKUPINA B

SK Rubena Náchod - SK Hlincovka 3:2 (-28, -18, 20, 18, 11) a 1:3 (11, -21, -15, -13). Hráčkám náchodské Rubeny vstup do utkání podle přestav rozhodně nevyšel. V prvním setu se bitva hodně protáhla, bohužel pro domácí hráčky se šťastnějším koncem pro Hlincovku. To možná trochu otřáslo sebevědomím Rubeny, která druhou sadu poměrně snadno soupeři odevzdala. Pak ale nastal obrat, domácí hráčky zpřesnily hru na síti i v poli a další tři sady vyhrály poměrně snadno.

Do druhého utkání vlétla Rubena stejně, jako končila to první. Výbornou hrou soupeře v úvodní sadě doslova smetla z palubovky. Poté ale přišel další zvrat, který ale měla na svědomí Hlincovka. Ve druhé sadě ještě domácí hráčky držely se soupeřem krok, ten však jejich odpor v závěru zlomil a předznamenal tak další průběh. Zbylé dvě pokračování už byly výhradně v režii hostujících volejbalistek.

Další výsledky 1. a 2. kola: Bohemians - Havlíčkův Brod 1:3 a 3:0, SF Praha - Slavia HK 2:3 a 3:2, Žižkov B - Mladá Boleslav 0:3 a 3:0, Pardubice - Hronov odlož. na 14. 10. (ma, mr)