Oba regionální účastníci začali pouť novým soutěžním ročníkem na palubovkách svých soupeřů a zatímco Jaroměře veze aspoň jedno vítězství, Náchod si na první body nové sezony bude muset ještě počkat.

ASK Bystřice nad Pernštejnem – TJ Sokol Jaroměř 6:11 (2:6, 1:4, 3:1). Osm a půl minuty stačilo Jaroměři na to, aby rozhodla o osudu utkání. Už po 35 vteřinách vsítila první branku a další trefy na sebe nenechaly čekat. Během úvodních osmi minut a osmadvaceti sekund dala Jaroměř pět branek, na což domácí reagovali oddechovým časem. I přesto se hosté v první třetině trefili ještě jednou, domácí na to dokázali odpovědět dvěma góly. Ani prostřední dějství nebylo skoupé na trefy. Další čtyři zásahy si tentokrát Jaroměř schovala do rozmezí 27. a 36. minuty. Domácí už jen v závěru druhé části korigovali na 3:10. Třetí třetina se už dohrávala prakticky jen z povinnosti. Hosté viditelně zvolnili, což dovolilo domácím korekci výsledku.

FBC Štíři České Budějovice – FTS Florbal Náchod 11:5 (3:2, 2:2, 6:1). Na jihu Čech se dvě třetiny hrála vyrovnaná partie, tu však drtivou třetí části pro sebe rozhodli domácí Štíři.
Na úvodní domácí branku dokázali hosté odpovědět, to samé platilo i v případě druhé trefy. Na třetí budějovický gól ale už Náchodští v první třetině odpověď nenašli. Našli ji ale hned po 40 vteřinách dějství druhého. V polovině utkání si však Jihočeši berou vedení zpět, jenže Jan Hrubý opět dorovnává stav. Půl minuty před koncem druhé třetiny jdou ale Budějovice znovu do trháku. Lepší vstup do třetí třetiny předvádějí domácí, kteří poprvé v zápase odskakují na rozdíl dvou tref. Náchod sice ještě Janem Čečetkou koriguje, ale je to jeho poslední trefa v tomto utkání – 6:5. Ve zbytku souboje už se prosazují pouze domácí, kteří odskakují až na konečných  11:5.
Další zápasy I. kola: Jihlava – Havlíčkův Brod 4:5, Přelouč – Třebíč 4:2, Dačice – Trutnov 4:6, Žďár nad Sázavou – Hradec Králové 8:7.

Hippos Žďár nad Sázavou – TJ Sokol Jaroměř 10:9 (3:3, 5:5, 2:1). Jaroměř opět vstupuje do utkání dobře a po necelé minutě jde do vedení. Z něj se ale raduje jen sedm minut. Podruhé v utkání se ujímá Jaroměř vedení ve 12. min., ale domácí dokáží znovu kontrovat. Pět minut před koncem třetiny jde navíc Žďár do vedení. Vteřinu před první sirénou srovnává stav na 3:3 Matěj Kubina. Druhá třetina je zpočátku kopií té první. Na vedoucí jaroměřskou trefu Žďár odpovídá vyrovnáním, a to jak ze stavu 3:4, tak také v polovině utkání ze stavu 4:5. Ve 33. min. domácí otáčejí na 6:5, aby o chvíli později zvýšili na 7:5 a také 8:5. Závěr třetiny ale patří Jaroměři, jež třemi góly v posledních pěti minutách srovnává na 8:8. Ve třetí části nejprve domácí odskakují ve 48. min. na 9:8 a v 52. dokonce na 10:8. Necelé tři minuty před koncem ještě Jaroměř snižuje na 10:9, více ale už nestihla.

TJ Centropen Dačice – Florbal Primátor Náchod 8:2 (1:1, 6:1, 1:0). Na úvodní gól utkání se v Dačicích čekalo sedmnáct minut a první se do střelecké listiny zapsal náchodský Josef Čejpa. Hosté ale do přestávky vedení neudrželi, na začátku poslední minuty první části domácí srovnávají na třetinových 1:1. Také do druhé třetiny vstupují lépe hosté a za svou aktivní hru jsou ve 27. min. odměněni vedením 2:1. To jim však nevydrželo ani minutu – 2:2. Za další minutu a půl už  domácí vedou 3:2. Závěrečných šest minut prostřední části ale Náchod hrubě nezvládá a domácí čtyřmi brankami rozhodují o osudu zápasu – 7:2. Ve třetí části se sice hosté snažili s výsledkem ještě něco udělat, jenže jim nebylo přáno. Naopak, domácí florbalisté v 50. minutě pečetili na konečných a pro Náchod hodně krutých 8:2.
Další výsledky II. kola: České Budějovice – Trutnov 8:2, Přelouč – Jihlava 3:12, Bystřice nad Pernštejnem – Hradec Králové 8:6, Havlíčkův Brod – Třebíč 1:6. (mr)

1. Č. Budějovice        2    2    0    0    0    19:7      6
2. Žďár n. Sáz.          2    2    0    0    0    18:16    6
3. Jihlava                   2    1    0    0    1    16:8     3
4. Dačice                   2    1    0    0    1    12:8     3
5. Jaroměř                 2    1    0    0    1    20:16   3
6. Třebíč                    2    1    0    0    1    8:5        3
7. Bystřice n. P.          2    1    0    0    1    14:17    3
8. Trutnov                 2    1    0    0    1    8:12      3