Zbečník začal skvěle, po solidně odehraných úvodních dvojicích se dostal do vedení 2:0, pak však zbytečně znervózněl, vůbec nezvládl oba své duely trojic a nechal tak soupeře vrátit se zpět do zápasu.

Utkání vložených dvojic zvládl ale znovu na výbornou a nedal v něm Bělé vůbec šanci, bohužel singl mu naopak nevyšel a bylo znovu srovnáno. Počtvrté šli domácí zaslouženě do vedení díky zlepšenému výkonu první trojice, ale hosté znovu srovnali. Za stavu 4:4 dospěl rozhodující třetí set prvních dvojic do stavu 9:9, dvakrát Zbečník chytil míč v poli a útočil, přesto se radoval z jistého bodu hostující tým. Dvojice Řehák, Hartman však v závěrečném zápase zachránila po výborném výkonu Zbečníku historicky první ligový bod.

,,Mám z utkání trochu smíšené pocity, protože soupeř byl určitě k poražení, ale my nepodali takový výkon jako v kvalifikaci. Nedařilo se nám s jedinou výjimkou ve trojicích a nepovedl se bohužel tentokrát ani specifický singl. Na druhou stranu jsme na konci prohrávali, naštěstí kluci pak parádně zabojovali a zvládli poslední dvojku výborně, takže asi spravedlivá remíza a bod bereme," říká vedoucí Zbečníka Lukáš Vlach a pokračuje: „Trochu jsme zaplatili nováčkovskou daň a projevilo se, že většina našich hráčů hrála své první ligové utkání v životě. Nejlepším naším hráčem byl znovu skvělý Martin Řehák, který vybojoval 3 body, jako správný kapitán v poslední dvojici zahrál také David Hartman. Všechny nás potěšila znovu výborná návštěva v hronovské hale, za podporu všem divákům, kterých se sešlo kolem stovky, moc děkujeme."

Další zápas čeká nohejbalisty Zbečníka už dnes (v sobotu 11. dubna) od 14 hodin v Třebíči.

Další výsledky 1. kola: TJ Sokol SDS Exmost Modřice B – NO TJ Sokol Zlín-Prštne 6:1, NK Climax Vsetín B – NK Rozvíz–Slovan Ivanovice na Hané – TJ Sokol Třebíč 6:2, R.U.M. NK Holubice 3:6. (lvl, mr)

1. Modřice B 1 1 0 0 6:1 2
2. Rozvíz– Ivanovice 1 1 0 0 6:2 2
3. Holubice 1 1 0 0 6:3 2
4. Zbečník 1 0 1 0 5:5 1
5. Bělá 1 0 1 0 5:5 1
6. Vsetín B 1 0 0 1 3:6 0
7. Třebíč 1 0 0 1 2:6 0
8. Zlín – Prštné 1 0 0 1 1:6 0