Ti dnes hostí od 19 hodin ve své hale ASVA soupeře z Turnova. Jaroměřští mohou jít do tohoto souboje patřičně nažhaveni, vždyť před týdnem získali velmi důležité body na palubovce posledního Athletics Praha.

Athletics Praha – TJ Sokol Jaroměř 4:6 (2:1, 1:4, 1:1). Zápas s posledními Athletics začal jaroměřským tlakem. Bohužel ale hned po třech minutách dostal soupeř za faul výhodu a posléze šli Jaroměřští do oslabení. To ale přečkali bez úhony. Na úvodní trefu utkání se čekalo až do 16. min., kdy Kamil Munzar vyslal do samostatného úniku Jiřího Novotného a je to 0:1. Z vedení se však hosté radovali jen minutu – 1:1. Vzápětí šel navíc soupeř do vedení, když měl hostující brankář zacloněný výhled na střelu Jana Vacka, kterou před brankou ještě navíc tečoval Tomáš Pytl – 2:1.

Do druhé třetiny tak hosté nastupovali s jednobrankovým mankem. Na jejím začátku byli aktivnější Athletics. Přesto branku vstřelili hosté, když Petr Hašek dorazil střelu Jana Školy – 2:2. Krátce po vyrovnávací trefě dostávají Jaroměřští možnost přesilové hry. V ní ale zahazují obrovskou šanci oslabení domácí. Tou druhou ale už domácí nepohrdli, když opět utekli dva hráči a situaci dva na jednoho zakončil Jan Vacek – 3:2. Jaroměř sice z početní převahy vyšla naprázdno, o chvíli později ale srovnává skóre Pavel Kotrč – 3:3. V půlce zápasu trefil Pavel Kotrč po výhozu Lukáše Flégla tyč. Hned na to ale Adam Kubina vybojoval míček, nahrál ho Petru Haškovi, a ten trefil roh soupeřovy klece – 3:4. V této fázi zápasu byli hosté lepší a dokázali to vyjádřit i brankově. Dvě minuty před koncem druhé části hráli hosté opět přesilovku a ta už nedopadla tak katastrofálně. Po zmatcích před brankou Athletics našel Petr Hašek volného Kamila Munzara, který odkrytou klec neminul – 3:5.

S dvougólovou ztrátou tak šel do další hrací části tentokrát soupeř. Na jejím začátku ale jdou hosté do čtyř, domácí ale během přesilovky nemají výraznější šanci. V 8. min. domácí snížili, když špatně pokrytou standardku využil Tomáš Furch – 4:5. Pět minut před koncem základní hrací doby hráli hosté opět v oslabení a opět úspěšně. Dvě minuty před koncem ale dostávají Jaroměřští příležitost přesilové hry. Tu potrestal 25 vteřin před koncem hry Jiří Novotný – 4:6.

Kamil Munzar, trenér Jaroměře: „Nijak přesvědčivý výkon, ale vydřené vítězství a tři body se počítají."

Další výsledky 15. kola: Turnov – Kadaň 6:5, Chomutov – Čelákovice 13:3, České Budějovice – Jablonec nad Nisou 9:6, Mukařov – Karlovy Vary 6:2, Králův Dvůr – Plzeň 8:7 po prodloužení. (dop, mr)

1. Chomutov 15 10 2 2 1 110:70 36
2. Králův Dvůr 15 8 3 0 4 102:88 30
3. Č. Budějovice 15 8 1 1 5 92:80 27
4. Turnov 15 6 4 0 5 103:102 26
5. Mukařov 15 7 0 1 7 88:79 22
6. Čelákovice 15 6 0 3 6 81:81 21
7. Jaroměř 15 6 0 3 6 93:106 21
8. Jablonec n. N. 15 6 1 0 8 96:101 20