V neděli stálo na startu hlavního závodu mužů a žen celkem 56 příznivců jízdy na širokých pláštích. Na novém okruhu bylo připraveno mnoho drobných či větších technických záludností. Největší pozornosti se těšila, technicky náročná „roklička“. Zde byla největší koncentrace adrenalinu a také diváků.
Mezi muži si s naprostým přehledem dojel pro vítězství největší favorit závodu – Tomáš „Doldy“ Doležal z ApolloDoldy Náchod. Druhému v cíli – Michalu Kanárovi nadělil na zhruba 20km trati 5 minut.
Závod žen vyhrála Kateřina Kramlová z Tri-Ski-Klub KOHA Náchod před Evou Žďárskou ze Wzdechy teamu. Za zmínku jistě stojí i dvojnásobná účast v závodě v podání Matěje Hejnyše z Cyklo Teamu Broumov, který nejprve vyhrál závod žáků na 4,5km dlouhé trati a pak odjel i hlavní závod mužů, ve kterém obsadil výtečné 15. místo.
Díky mnoha fotografům se podařilo z celé akce přinést pestrou fotoreportáž.
Z výsledkové listiny – muži (50 minut + 1 kolo): 1. Tomáš Doležal (ApolloDoldy Náchod) 58:40; 2. Michal Kaněra (Redpoint PEARL iZUMi Teplice n. Met.) 1:03,46; 3. Miroslav Kadlec (JKF Jaroměř) 1:03,48; 4. Martin Katera (STALAK Rychnov n. Kn.) 1:03,59; 5. Richard Herzán (ApolloDoldy) 1:04,29; 6. Pavel Vít (ApolloDoldy Náchod) 1:05,26 – celkem startovalo 52 závodníků.
Ženy (6 kol): 1. Kateřina Kramlová (Tri-Ski-Klub KOHA Náchod) 51:07; 2. Eva Žďárská (Wzdechy team) 56:22; 3. Monika Štěpánová (Borová) 1:03,34 – startovaly 4 ženy.
Starší žáci (4,5 km): 1. Matěj Hejnyš (Cyklo Team Broumov) 12:51; 2. Marek Smolík (Salit SULTEX) 13:46; 3. David Plný (Merida Team) 14:24.