Rakouská metropole přivítala plavce z 85 oddílů převážně středoevropských zemí na dalším mezinárodním mítinku Vienna International Swim Meet 18. Ozdobou mítinku byl start mistra Evropy na dlouhé polohovce Maďara Dávida Verrasztó.


Klub Náchod Delfín zde úspěšně propagoval olympionik Pavel Janeček. Vybral si celkem pět disciplín, v nichž ukořistil tři medaile.


Zlato si vyplaval v závodě na 200 m polohový způsob časem 2:06,57, kde ovšem chyběla kvalitnější konkurence. Větší hodnotu pro něho měl výsledek na 200 m volný způsob, kde dohmátl druhý v čase 1:53,03 za Verrasztem, ale získal cenný skalp dalšího vynikajícího maďarského plavce Bence Biczó, vicemistra Evropy na 200 m motýl z roku 2014.


Druhé stříbro vylovil Janeček z 50metrového bazénu na 200 m znak za čas 2:09,06. V závodech na 100 m motýl skončil čtvrtý, obdobně jako na dvojnásobné trati, kde mu na bronz Rumuna Laurentia chybělo 0,3 sekundy.


Vzácnou příležitost vidět Janečka v ČR budou mít fanoušci náchodského plavání v Pardubicích na 2. kole Českého poháru, které se koná od pátku do neděle a kde už půjde o ostré limity na Mistrovtsví Evropy ve Skotsku.