KP I. třídy – muži:

Výsledky 19. a 20. kola: Vamberk A – Hronov B 3:2 a 3:1; Jaroměř A – Rubena Náchod A 0:3 a 2:3; Janské Lázně A – Červený Kostelec A 3:1 a 1:3; Slavia HK B – Malšovice A 2:3 a 3:2; Červený Kostelec B – Dvůr Králové A 1:3 a 1:3.

KP I. třídy – ženy:

Výsledky 19. a 20. kola: Staré Město–NA A – Studenec u Horek 3:0 a 3:1; Slavia HK B – Sokol HK A 2:3 a 3:0; Trutnov A – Červený Kostelec A 3:0 a 3:1; Rubena Náchod A – Zbečník A 3:0 a 3:0; Hronov A – Jilemnice A 3:0 a 3:1.

I. liga – juniorky, sk. II:

SK Rubena Náchod – TJ Mittal Ostrava B 0:3 (-11, -11, -15) a 1:3 (-21, 21, -14, -18). Proti favoritkám skupiny II hrající o postup neměly v úvodním utkání domácí volejbalistky nejmenší šanci, když všechny tři sady se jasně odehrály v režii Ostravanek.

Druhé utkání už nabídlo o něco vyrovnanější volejbal. První set sice patřil znovu Ostravě, jenže ve druhém se domácí volejbalistky vzchopily a srovnaly stav setů na 1:1. V dalších dvou sadách však opět hostující volejbalistky zařadily vyšší rychlostní stupeň a už žádné komplikace nepřipustily.

Další výsledky 1. a 2. kola: Zlín – Havlíčkův Brod 1:3 a 0:3.

I. liga – juniorky, sk. M:

VK Hronov – VKM Réma Rychnov nad Kněžnou 3:0 (21, 22, 23) a 3:0 (18, 21, 12). Hronovská děvčata nastoupila do nadstavbové části s velkým náskokem v redukované tabulce a neočekávalo se, že by s nejslabším družstvem pardubické skupiny měla mít problémy.

V prvním utkání však hostující bojovnice kladly poměrně srdnatý odpor proti sedmičlenné hronovské sestavě. Domácí děvčata si sice v průběhu všech setů udržovala od začátku bezpečný náskok, avšak nevzdávající se soupeřky se dokázaly vždy v koncovkách všech dějství přiblížit na dohled, pak vždy ovšem zabraly domácí klíčové hráčky a dokázaly dovést vše k vítěznému konci.

Ve druhém zápase již Hronovačky třímaly otěže pevně ve svých rukou. Ve všech sadách sice povolily hostujícím hráčkám vyrovnaný stav v úvodech setů, aby pak jasně na hronovské palubovce dominovaly. Především jejich veškerých zábran zbavený servis ničil soupeřovy řady, v čemž vynikaly v té době pod otcovským dohledem hrající sestry Frýbovy.

Výsledky 1. a 2. kola: Slavia HK – Dolní Újezd 3:1 a 3:0; Trutnov – Lanškroun 0:3 a 1:3; Jičín – Česká Třebová 3:1 a 3:2.

I. liga – kadetky, sk. I:

VSK Baník Sokolov – TJ Jiskra Jaroměř 3:2 (20, -20, 23, -11, 11) a 1:3 (-10, 19, -17, -13). K úvodním utkáním finálové části I. ligy kadetek zajíždělo družstvo Jaroměře na palubovku Baníka Sokolov.

Sebevědomé družstvo domácích, které bylo po úvodní části ligové soutěže bez porážky a doma ztratilo pouhé dva sety, si na Jaroměřačky věřilo a první set utkání to potvrzoval. Chyby hostujících volejbalistek především v příjmu podání a v přihrávce útoku Baníku z třetího sledu nedovoloval rozehrát přesný útok, případně útočnou kombinaci s úspěšným bodovým zakončením. Po vystřídání na postu smečařky se zároveň zpřesnila přihrávka a Jaroměřačky měly mnohem více ze hry a vedení v celém setu vedlo i k vítězství ve druhé sadě. Třetí set, jehož výsledek pro další vývoj utkání mívá rozhodující vliv, se vyvíjel pozitivně pro hosty a stav 23:20 do koncovky byl velmi slibný. Bohužel úspěšný útok po lajně jaroměřské Mikulkové vyhodnotil rozhodčí ve prospěch domácích, kdy místo dotyku míče o pásku přisoudil dotyk sítě hráčce samotné a setbol Jaroměře se nekonal. Nervozita, sporným výrokem poškozeného družstva, si vybrala svoji daň a čtyři podání hráčky Sokolova skončily po nevydařených akcích hostí vždy bodem pro domácí Baník. O průběhu čtvrtého setu, který trval pouhých 14 minut, svědčí i stav 25:11 pro Jaroměř. Pátý set pak je loterií, jejíž výsledek většinou ovlivní původní rozehry. Stav 6:1 pro Baník po nevydařených příjmech podání hostí, se ještě podařilo zkorigovat na 10:10 , ale díky nevynuceným chybám Jaroměře získaly první utkání pro sebe hráčky Sokolova.

Do druhého zápasu již jaroměřské kadetky nastoupily mnohem sebevědoměji a na hře to bylo znát. Sokolovu jakoby docházely síly po pětisetovém boji v prvním utkání a první set odevzdaly hostům 10:25. Druhý set ukolébaná Jaroměř přenechala po vzájemném přetahování domácím, ale zbývající dvě sady již byly zcela v režii hostující Jaroměře.

Kamila Havrdová, trenérka Jaroměře: „S výsledkem prvních dvou utkání finálové skupiny jsme celkem spokojeni, s předváděnou hrou, asi jako každý trenér, pochopitelně méně a již teď se musíme soustředit na domácí sobotní duel s Benešovem, který spláchl v prvním a druhém kole Děčín dvakrát 3:0.“

I. liga – kadetky, sk. L:

SK Třebín – SK Rubena Náchod 0:3 (-18, -18, -22) a 3:2 (22, -23, 24, -12, 13). O velké překvapení se postaraly náchodské kadetky, které odjížděly na jih Čech v hodně oslabené sestavě, kterou tvořily převážně žákyně.

Náchodské naděje však uchopily svou šanci za pačesy a nesmírnou bojovností dokázaly v úvodním utkání domácí výběr přehrát v nejkratším možném poměru setů.

Ve druhém utkání už došlo na náchodské straně k uspokojení a začala se stále více projevovat únava. První sada se rozhodovala v koncovce, která vyzněla lépe pro domácí. Ve druhé se zase v koncovce prosadily náchodské bojovnice a srovnaly stav setů na 1:1. Klíčová třetí sada přinesla dramatický volejbal, v němž měly více štěstí domácí hráčky. Čtvrtý set ale jasně patřil náchodským volejbalistkám a tak musela rozhodnout zkrácená hra. V ní se více sportovního štěstí přiklonilo na stranu domácích volejbalistek. (ma, dop, mr)