Turnaje se zúčastnilo 29 hráčů. Účastníci turnaje zastupovali klubové barvy východočeských oddílů z LOKO Trutnov, TJ Dvůr Králové nad Labem a pořádajícího oddílu TJ Náchod. Další skupinu účastníků tvořilo významné množství neregistrovaných hráčů z Lipnice u Dvora Králové nad Labem, z Bernartic u Trutnova, Dobrušky, Pohoří, České Čermné, Hronova, Velkého Poříčí a Jaroměře. Jeden účastník přijel až ze vzdáleného Žamberka. Po sérii ročníků bez účasti neregistrovaných Náchoďáků, zachraňoval čest svou účastí jeden hráč z Náchoda.

Hrála se tradičně volná hra na 100 karambolů s hendikepem na 2 porážky. Vyrovnaní hráči pod průměr 5 karambolů hráli partie do 50 karambolů. Hendikep v kulečníku znamená, že lepší hráč dává slabšímu už do začátku hry náskok, někdy až velice významný.

Také letošní ročník prokázal, že neexistuje recept na vytipování alespoň některých favoritů. Poskytnuté hendikepy a výkonnost zdánlivě slabších hráčů dokážou všechny předpoklady obrátit naruby.

V 9. ročníku Vánočního turnaje nepostoupili na přední místa žádní hráči z prvoligového družstva. Brzy po zahájení byli vyřazeni domácí Jan Frieda, Kočička i Petr Bareš. Nadějnou pozici si delší dobu hájil Luděk Řehůřek, když po tzv. „drcovkách" (sehrál maximální počet 100 karambolů na 1 náběh) vyřadil domácí spoluhráče Jiřího Otčenáška a Václava Hánu. Do závěrečných bojů nepostoupil ani Pavel Králíček z Loko Trutnov.

Do závěrečných bojů na dvě porážky se tentokrát probojoval pouze jeden hráč domácího oddílu, a to Libor Ciasto, který obsadil čtvrté klasifikované místo.

Celkovým vítězem se stal Miroslav Špelda z Pohoří, který prošel turnajem bez jediné porážky. Druhý skončil s jednou porážkou Luděk Vichta z Lipnice a třetí místo obsadil Tomáš Škorpa z Jaroměře.

Úplně všichni účastníci obdrželi velmi pěkné věcné ceny. Oddíl děkuje všem sponzorům i jednotlivcům, kteří poskytnutím hodnotných cen k úspěšnému průběhu turnaje přispěli. O žaludky soutěžících se staral Petr Bareš. (mr, dop)