TJ Sokol Zbečník – NK Rozvíz Ivanovice na Hané 6:2. V první dvojici ztratil Zbečník v sestavě Řehák, Kleandr první set, pak však domácí hráči zlepšili svou hru a zápas otočili – 1:0.

Do druhé dvojice nastoupila proti hlavní dvojici soupeře sestava Valášek, Andrýs. První set Zbečník získal nejtěsnějším poměrem, pak však zkušený soupeř zahrál opravdu výborně a bylo srovnáno – 1:1.

Domácí trojice v sestavě Řehák, Andrýs, Vlach vyzvala Zemánkovu trojici a zahrála především na útoku naprosto parádně, když elitní sestavu soupeře ve dvou setech po zásluze zdolala – 2:1.

Na tento výkon navázala i druhá trojice (Valášek, Hartman, Kleandr) a druhou trojici Rozvízu bez problémů zdolala. Když následně i vloženou dvojici v sestavě Prouza, Kábrt získal Zbečník ve dvou setech, vedli domácí už 4:1.

V singlu pak ukázal hostující Zemánek svoji extratřídu a nedal Andrýsovi šanci – 4:2.

Řehákova trojice ovšem nezaváhala a zajistila Zbečníku už jistý bod – 5:2.

Valáškova trojice mohla proti té Zemánkově zápas ukončit, od začátku duelu byl k vidění skvělý nohejbal plný krásných výměn. Domácí v koncovce prvního setu ztráceli (7:9), pak však zabojovali a doslova urvali koncovku pro sebe. Viditelně nalomený soupeř pak ve druhém setu dostal dokonce dvě esa z podání a Valášek byl na útoku naprosto nekompromisní – 6:2.

„Zahráli jsme všichni výborně a postarali se tak o velké překvapení. Rozhodující bylo, že jsme dokázali v obou trojicích přetlačil skvělého Zemánka. Po třech výhrách za sebou jsme se posunuli na páté místo a udělali tak velký krok k záchraně 2. ligy, po očku koukáme tedy už i po čtvrté příčce zajišťující play-off. Klíčovým duelem v tomto boji bude příští kolo, které sehrajeme v Bělé, bohužel budeme v tomto zápase zřejmě hodně oslabení," hodnotil Lukáš Vlach, spokojený vedoucí zbečnického týmu.

Další výsledky 7. kola: TJ Sokol Třebíč – SK Bělá 3:6, R.U.M. NK Holubice – TJ Sokol SDS Exmost Modřice B 6:1, NK Climax Vsetín B – NO TJ Sokol Zlín-Prštné (odloženo na 29. května). (lvl, mr)

1. Modřice B 7 6 0 1 37:20 12
2. Holubice 7 5 0 2 37:20 10
3. Rozvíz-Ivanovice 7 5 0 2 35:26 10
4. Bělá 7 4 1 2 35:31 9
5. Zbečník 7 3 1 3 31:30 7
6. Třebíč 7 2 1 4 26:32 5
7. Zlín-Prštné 6 0 1 5 14:35 1
8. Vsetín B 6 0 0 6 15:36 0