TJ Nový Jičín – Sokol Zbečník 3:0 (15, 12, 27) a Sokol Zbečník – MS Brno 0:3 (-22, -17, -15).

Všechny zápasy o udržení mají z hlediska Zbečníka podobný průběh. V části zápasu dokáže držet se soupeřkami krok a aspoň jeden set dotáhne do vyrovnané koncovky, kterou však nezvládne.

Zápas v Novém Jičíně měl v prvních dvou setech jasný průběh. Domácí hráčky měly navrch a hostující Zbečník prakticky nepustily do hry. Ve třetím setu se ale zbečnické hráčky vzepjaly k bojovnému výkonu, propracovaly se dokonce ke třem setbolům, ale ani jeden nedokázaly využít.

V domácím zápase s MS Brno zase velmi dobře začaly, prakticky celý set vedly. V závěru však školáckými chybami umožnily soupeřkám set získat - tři zkažená podání a další dvě hrubé chyby ovlivnily další průběh zápasu. Ještě do poloviny druhého setu byl zápas vyrovnaný, pak odešel Zbečníku příjem a zbytek zápasu hostující Brno už jasně dominovalo.

Po týdnu volna čekají Zbečník dva zápasy na půdě soupeřek, ale šance vyhnout se baráži je mizivá. (lvl)