VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žďárský: „Adam si získal strašně moc příznivců“

Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/ - Příznivci královny sportu si přišli v sobotním odpoledni na své. Sportovní klub Nové Město nad Metují totiž uspořádal další výborně obsazený mítink, který opět potvrdil, že patří mezi to nejlepší, co se dá u nás v atletice spatřit.

2.8.2017
SDÍLEJ:

Aleš Žďárský, ředitel atletické Velké ceny Nového Města nad Metují.Foto: Zdeněk Mudroch

Kromě skvělých výkonů se špičkoví čeští i zahraniční atleti chovali k nadšeným novoměstským divákům maximálně vstřícně, což podtrhl málo vídaným gestem vícebojař Adam Sebastian Helcelet. „Adam vzal spoje dálkařské speciálky a dal je dvěma dětem. Takže obě šťastné děti odcházely s vykulenýma očima a s tím, že mají tak cenný suvenýr. To považuji za skvělý počin,“ zmiňuje jeden ze silných mini-příběhů Aleš Žďárský, ředitel Velké ceny Nového Města nad Metují.

Jak je spokojen s úrovní letošní Velké ceny její ředitel?
Hlavně jsme spokojeni s tím, jak navenek mítink vyzněl z hlediska sportovní výkonnosti i prezentace atletiky jako sportu. Určitě se v Novém Městě nad Metují konala sportovně-společenská událost, která přesahuje hranice regionu i kraje. Jsme rovněž rádi, že si Velká cena udržuje stabilně vysokou úroveň a že ji v drtivé většině navštěvují diváci, které atletika zajímá, baví a rozumí jí. Velká cena snad tedy působí jako ucelený a dobrý projekt, který ukázal, že žije a že je perspektivní.

Odhalil vám letošní ročník Velké ceny nějaké nedostatky?
Samozřejmě. My víme o spoustě věcí, které musíme vylepšit. Divák je sice nepozná, ale pro nás jsou dost zásadní.

Můžete být konkrétní?
Třeba logistika. Stadion nám už začíná být v určitých věcech malý. Budeme muset do příštího ročníku řešit sociální zařízení, protože na počet závodníků i diváků už naše kapacity přestávají stačit. Sice jsme rozšířili sociální zázemí o mobilní zařízení, ale i tak to bylo málo. Také budeme muset pro příště promyslet, jak ještě lépe ozvučit všechny sektory na stadionu, protože v některých částech nejsme dostatečně slyšet a v některých naopak až moc. Je toho docela dost, co ještě můžeme vylepšit, ale v globále vládne s letošním ročníkem velká spokojenost.

Co přesně vás naopak potěšilo a na co jste hrdí?
Povedlo se to, na co jsme diváky lákali. To znamená, že tady mohli vidět osmimetrový skok. Osm metrů do dálky je světová extra třída. Kdo skočí osm metrů, má šanci na finále olympiády či mistrovství světa. Takový výkon běžně prostě neuvidíte. Jsme rádi, že k nám přijela tak početná skupina limitářů MS v Londýně, a že tu všichni představili atletiku v tom nejlepším světle. Klobouk dolů. Díky Tomáši Staňkovi byla k vidění i světová úroveň v kouli. Pět pokusů za 21 metrů je prostě krása. Navíc se podařily i další dva rekordy mítinku. Ten Ramila Guliyaeva na 200 metrů jsme čekali. Je fajn si říci, že u nás vyhrál dvoustovku atlet, který nedávno vyhrál stejný závod na Diamantové lize v Paříži.

A myslím, že nezklamali ani čtvrtkaři?
Jasně, to nás taky ohromně potěšilo. Hned tři borci se dostali pod starý rekord mítinku, což byla další veliká paráda. Navíc diváci viděli i řadu dalších skvělých výkonů, ať už to byla v tyči Jiřina Ptáčníková, Láďa Prášil v kouli, Rasul Dabo na 110m překážek nebo vícebojařka Eliška Klučinová. Obecně nás potěšila úroveň a počet startujících v řadě disciplín, ať už to byla dvoustovka, nebo 110m překážek. Naopak ale něco budeme možná muset udělat se skladbou disciplín v dalších letech, protože některé se nám nedařilo obsadit tak, jak bychom si představovali.

Už jste tu zmiňoval vzorné chování a vystupování českých atletů, byl naopak někdo, s kým jste měli problémy?
Nebyl. Vážně ne. Já jsem obecně hodně citlivý na to, když má někdo ze závodníků tzv. panské manýry, letos jsem to u nás nezaznamenal. Potvrzuje se, že v atletickém prostředí se pohybují převážně velmi skromní a inteligentní lidé. Celá česká reprezentační elita u nás působila přátelsky. K lidem, kteří od nich žádali autogramy nebo fotky se chovali vstřícně a trpělivě. Vyvrcholilo to tím, že Adam Sebastian Helcelet byl po skončeném finále dálky obalen hroznem dětí, kterým se podepisoval na ruce, na trička, na kartičky. Nakonec se rozhodl dvě děti potěšit netradičním dárkem – předal jim svoje dálkařské speciálky a odešel bos. Ty děti odcházely s vykulenýma očima a s tím, že mají tak cenný suvenýr. Myslím, že Adam si získal strašně moc příznivců. O téhle příhodě mluví spousta lidí, kteří to viděli. Shodou okolností Adam je jedním z ambasadorů projektu „Jsem atlet“. U nás tomu dal tímto gestem korunu a skutečně dokázal, že je „Pan atlet“.

Jak se za posledních zhruba deset let změnila pozice Velké ceny mezi atlety a jejich manažery?
Především se napevno zabudovala v českém kalendáři s trojicí dalších mítinků. Společně s VC Tábora, Pragou Academicou a turnovským Memoriálem Ludvíka Daňka. Všechny tyto mítinky jsou v druhém sledu za Zlatou tretrou a Memoriálem Josefa Odložila. Jako pořadatelé Velké ceny jsme považováni za spolehlivé organizátory dobrých závodů, které lákají řadu lidí ze zahraničí. Třeba letošní účast Rasula Daba z Portugalska, Oliveiry z Brazílie a jeho dalších dvou krajanů vychází z toho, že Oliveira u nás vloni byl a letos v Madridu se s Petrem Svobodou bavili o tom, že by chtěl přijet a přivést s sebou ještě dva parťáky. Ale třeba Kanaďané se nám ozvali sami. A stejné je to u manažerů. Pak už je to jen o tom, jestli jsme nebo nejsme schopni pokrýt jejich požadavky.

Takže by čistě teoreticky mohl být novoměstský mítink ještě divácky atraktivnější?
Máte pravdu, mohl. Mohli bychom tu mít stále lepší a lepší startovní listinu, ale to bychom museli mít mnohem větší rozpočet. To ale nemusí být v budoucnu nereálné. My bychom byli hrozně rádi, kdyby si nějaký silný partner řekl, že tento projekt ho tak zajímá, že se rozhodl stát se hlavním partnerem. Pak jsme schopni tu udělat, co se týče sportovní úrovně i výkonů, ještě kvalitnější podnik.

Trochu jste mi nahrál. Prozradíte rozpočet Velké ceny?
Trochu poodkryji. Český atletický svaz nám poskytuje v podstatě komplexní služby v oblasti IT technologií, ze 75% kompletní moderátorské služby a ze sta procent TV servis, videostěnu a streamové vysílání. To obnáší samozřejmě značnou část financí, které my neplatíme. Navíc spousta partnerů je s námi schopna spolupracovat na tzv. barterové úrovni, my tím pádem hodně věcí zajistíme, aniž bychom za ně vydávali finance. Co se týká závodníků a servisu pro závodníky, tak to si každý mítink střeží a neprozradím to ani já, ale v žádném případě to nejsou statisíce. Třeba ta samotná sportovní část nás stojí asi jen 15% celého rozpočtu.

Když pomineme výkonnostní kvalitu závodníků, kde lze úroveň mítinku ještě zvedat?
V hlavě máme spoustu věcí, které by se daly vylepšovat. Při akci je na stadionu v plné práci kolem 60 lidí, kteří pracují skoro za nic. My bychom rádi tyhle lidi lépe odměnili s tím, že bychom pak na ně mohli mít i větší nároky, častěji je zvát na školení atd. V současné době jsme rádi, že přijdou. Oni jsou ochotní, skvělí, ale nemůžeme na ně zase nakládat té práce víc, než se sluší. A že té práce je hodně, to vám garantuji.

Už znáte termín příští Velké ceny?
Ne, to opravdu neznám. Musíme se nejdříve podívat, v jakých termínech budou jiné závody. Především domácí šampionáty, kontinentální pohár a také ME a další významné akce. Budeme se snažit najít termín, který bude vhodný pro nás i spřátelený mítink v Táboře.

Autor: Michal Rojšl

2.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři průmyslových strojů a zařízení ÚDRŽBÁŘ/-KA - ZÁMEČNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) s předpokladem prodloužení smlouvy na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro osoby zdravotně znevýhodněné a absolventy/-ky., Požadavky: svářečský průkaz, řidičský průkaz sk. B., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na obědy., Kontakt - p. Jošt Martin; tel.: 737 229 181 (Po-Pá od 08:00 hod. do 14:00 hod.), e-mail: mjost@kskbono.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Ksk bono s.r.o., 552 12 Heřmanice nad Labem. Informace: Martin Jošt, +420 737 229 181(Po-Páod08:00hod.do14:00hod.).

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 95 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/-KA V PRODEJNĚ U KUBÍČKA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 95 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE - jedná se o příležitostnou výpomoc. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro osoby zdravotně znevýhodněné, osoby se zdravotním postižením s max. 2. stupněm invalidity, starobní důchodce a studenty., Požadavky: příjemné vystupování, vstřícnost k zákazníkům, výpis z rejstříku trestů, znalost základů na PC., Kontakt - pí. Heinzová Romana, tel.: 777 765 911, email: rp@pekarnynachod.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Pekárny a cukrárny náchod, a.s. - provozovna česká skalice, třída T. G. Masaryka, č.p. 878, 552 03 Česká Skalice. Informace: Romana Heinzová, +420 777 765 911.

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 000 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci POMOCNÍK/-ICE DO ŘEZNICKÉ VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) s předpokladem prodloužení. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky (zájemce bez praxe zaměstnavatel zaučí). , Hrubá měsíční mzda od 15.000,- Kč + bonusy., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: info@masojirman.cz. Pracoviště: Maso jirman s.r.o., Komenského, č.p. 116, 549 01 Nové Město nad Metují 1. Informace: Regina Jirmanová, +420 777 103 204.

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 860 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci PRACOVNÍK/-ICE PŘÍPRAVY - EXPEDICE. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15860 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. , Zaměstnavatel nevyžaduje praxi v oboru, zaučí Vás., Nabízené výhody: stravování, příplatky za beznemocnost, zaměstnanecké nákupy..., Kontakt - pí. Pavelková Pavla, tel.: 255 795 220 (od 07:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: pavelkova@madegroup.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Pejskar & spol., spol. s r.o. - provozovna, Žďárská, č.p. 296, 549 54 Police nad Metují. Informace: Pavla Pavelková, +420 255 795 220(od07:00hod.do14:30hod.).


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nemoc. Ilustrační foto.

Epidemie chřipkových onemocnění zvolna ustupuje

Videosouhrn 16. března 2018

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Sídliště Spořilov se probudilo do rána bez vody

Broumov - Havárie na vodovodním řadu připravila dnes ráno nepříjemné probuzení více než tisícovce obyvatel sídliště Spořilov. Ranní hygiena se změnila v marné otáčení kohoutkem a místo proudu vody tekl jen slabý čůrek.

Do Úpy spadla žena, ráno ji našli utopenou

Česká Skalice - Několik policejních hlídek, společně s dalšími složkami IZS, pátralo po 42leté ženě, která ve čtvrtek večer spadla do řeky Úpy poblíž Muzea Boženy Němcové. Při nočním pátrání se člunem v řece ani podél břehů však ženu nenalezli.

Studentské protesty, Československé jaro 2018 a 126 km/h v obci: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 15. března 2018.

Střelecké trápení vyneslo bronz

Náchodsko - Mezikrajské finále výběrů okresních fotbalových svazů kategorie U10 hostily Pardubice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT