Sobotní dopoledne bylo nejen ve znamení sněhové nadílky, ale také v rozehrání hlavního turnaje Karsit Cupu. Přestože některé tenistky přijížděly na turnaj až v průběhu soboty, ani povětrnostní podmínky nezamezily tomu, aby se odehrálo kompletní úvodní kolo singlu a několik zápasů prvního kola čtyřher.

V pavouku dvouher bez větších komplikací prošly úvodním kolem nejvýše nasazené tenistky, Tereza Hladíková (TK Precolor Přerov) a Zuzana Skočdopolová – Zálabská (LTC Pardubice). První jmenovaná povolila své soupeřce v prvním kole jen tři gamy a po setech 6:0 a 6:3 postoupila do kola dalšího. O moc více práce neměla v úvodním kole ani druhá nasazená. Pardubická tenistka prošla v prvním kole po setech 6:1 a 6:3 přes Radku Baštářovou. Stejným poměrem gamů vyprovodila svou soupeřku také jediná regionální zástupkyně a třetí nasazená, Barbora Krtičková (TC Nové Město nad Metují).

„Podle mě je účast na letošním Karsit Cupu nejlepší v historii,“ říká Pavel Zlatohlávek, ředitel turnaje a pokračuje. „Z hráček, které tady mohly být, tak zde jsou všechny až na dvě. Jedna je nemocná a druhá letěla na turnaj do Skotska. Bonusem je Tereza Hladíková, která by tady normálně už asi nehrála, ale podle mě si sem přijela zvýšit sebevědomí,“ dodal ředitel turnaje. Sám Pavel Zlatohlávek je prý zvědavý především na dorůstající dorostenky, mezi které rozhodně patří Martina Borecká, která byla před měsícem na mistrovství republiky ve finále a porazila i obě nejvýše nasazené hráčky Karsit Cupu.

Příznivci bílého sportu mají možnost zhlédnout skvělý ženský tenis ještě dnes a zítra, kdy se turnaj dohrává.