II. LIGA ŽEN

TJ Červený Kostelec – TJ Energetik Chvaletice 3:0 (17, 16, 12) a 0:3 (-11, -9, -27). V prvním utkání domácí volejbalistky neponechaly nic náhodě a poslední celek tabulky porazily hladce 3:0, když soupeřkám nedaly ani v jednom setu šanci utkání zdramatizovat.

Ve druhém utkání se ale už hrála zcela jiná písnička. První dva sety vyhrály naprosto hladce hostující hráčky, ve třetím se strhla dramatická volejbalová bitva, v níž se nakonec štěstí přiklonilo opět ke Chvaleticím.

Další výsledky 31. a 32. kola: Benátky nad Jizerou – Hlincovka 2:3 a 0:3, Braník – Slavia HK 2:3 a 3:2, Česká Třebová – Bohemians 0:3 a 3:2, Lanškroun – Žižkov B 2:3 a 3:1.

II. LIGA MUŽŮ

Sokol Malšovice – VK Hronov 2:3 (19, 21, -19, -24, -13) a 1:3 (20, -17, -16, -16). Rozlučkové utkání čekalo na hronovské hráče v Hradci Králové, kde se popasovali s tradičním soupeřem – Sokolem Malšovice.

Hosté mohli ještě vylepšit své páté místo, naopak domácím šlo o holý druholigový život. Jedině dvě výhry za plný počet bodů jim zajišťovaly možnost bojovat o setrvání v soutěži v kvalifikaci. Úvod byl ze strany hostů trochu rozpačitý až laxní, nicméně ještě v první polovině sady to na nepatrné vedení stačilo. Pak ale toto menší zaujetí pro hru domácí, posílení o několik hostů z hradecké Slavie, začali trestat a koncovka vyzněla jasně v jejich prospěch – 1:0. Do druhého setu si posty proměnili Staník s Novotný, ale na poměru sil na hřišti se toho moc nezměnilo. Povzbuzení Malšovičtí dál živili svoji záchranářskou naději a byli v porovnání s poněkud profesorským hronovským projevem bojovnější. Výsledkem bylo vedení domácích 2:0 na sety a změny v sestavě hostů. Na nahrávku putoval Pelda, Novotný hrající s bolavým kolenem pokračoval dalším přesunem, tentokrát na blok, kde nahradil Tylše a na smeč nastoupil Sommer. A Pelda se Sommerem pozvedli svými výkony uvadající hronovské ambice. V třetí sadě si hosté vedení pohlídali a dovedli ji do zdárného konce – 2:1. V té čtvrté však měly navrch Malšovice a v koncovce při skóre 23:19 již sahaly po potřebných třech bodech. Ty jim však v dramatickém závěru doslova utekly mezi prsty a boj pokračoval v rozhodujícím tie-breaku – 2:2. Do něj vstoupili znovu lépe domácí, ale jejich rychlé vedení 3:0 vzalo do změny stran za své. Hronováci si po ní výbornou obranou vypracovali dvoubodový náskok, který v závěrečné přetahované dokázali udržet, když jim k tomu pomohlo i zkažené podání domácího hráče při druhém mečbolu za stavu 13:14.

Do odvety nastoupila v hostujících dresech velmi podobná sestava té, která úspěšně ukončila první utkání. A první set ještě byla na hronovských hráčích znát „obědová" přestávka. Působili poněkud malátným dojmem, a přestože domácí svojí produkcí za tou dopolední zaostávali, přece jen získali toto dějství pro sebe – 1:0. Od druhé sady však hosté oprášili svoji kvalitu a své soupeře začali zdárně přehrávat. Stejně tak tomu bylo i v dalších dvou sadách a v koncovce té čtvrté se za jasného vedení dostalo i na rekonvalescenta Andryse.

Hronov se tak dvěma výhrami posunul na konečnou čtvrtou příčku a s naprosto stejnou bilancí výher a porážek téměř vyrovnal své loňské umístění (3.). Za výkony v druhé polovině soutěže patří hronovským mužům absolutorium a jejich bilance v této části je ze všech družstev nejlepší.

Další výsledky 31. a 32. kola: Střelice – Dvůr Králové nad Labem 3:0 a 0:3, Modřany – Hrotovice 3:2 a 0:3, Žďár nad Sázavou – Dansport 3:0 a 3:2, Česká Třebová – Chvaletice 3:1 a 3:1.

KP MLADŠÍCH ŽÁKŮ

V černčické tělocvičně se v sobotu odehrálo sedmé kolo volejbalového Krajského přeboru mladších žáků.

Suverénem turnaje se opět staly mladé volejbalové naděje hradecké Slavie, které vyhrály všechny své zápasy ve dvou setech. Paradoxně je nejvíce potrápil Hronov, který hned v úvodu turnaje podlehl poměrně hladce pořádajícímu Volejbalovému centru nad Metují (VoCe) po setech 25:8 a 25:19. V dalším zápase sice Hronov opět prohrál, Novou Paku ale zvlášť v prvním setu hodně potrápil (19:25 a 10:25). Svůj nejlepší výkon si schovaly hronovské naděje právě do utkání s hradeckou Slavií, proti níž uhrály v první sadě 15 a ve druhé dokonce 20 míčů. Nárůst hronovské formy pak tak trochu odneslo Volejbalové centrum nad Metují, v dohrávaném utkání 5. kola dobře naladěný Hronov v prvním setu přehrál ospale působící VoCe 25:23, v dalším setu ale už VoCe potvrdilo roli favorita a po vítězném tie-breaku špatně rozehraný zápas otočilo.

A právě VoCe vstoupilo do turnaje už zmiňovaným derby-vítězstvím nad Hronovem, se sedmým turnajovým kolem se pak novoměstské volejbalové naděje rozloučily zápasem s hradeckou Slavií, které nekladly příliš velký odpor (25:12 a 25:12). Zápas VoCe a Nové Paky byl předehrán už v lednu a VoCe v něm po boji zvítězilo 2:1 na sety.

Výsledky 7. turnaje: VoCe – Hronov 2:0, Hronov – Nová Paka 0:2, Nová Paka – Slavia HK 0:2, Hronov – Slavia HK 0:2, Nová Paka – VoCe 1:2, Slavia HK – VoCe 2:0. Dohrávka 5. kola: VoCe – Hronov 2:1. (ma, mr)

1. Slavia HK 20 19 1 0 0 40:1 59
2. Nová Paka 21 9 1 4 7 24:23 33
3. VoCe 21 5 6 0 10 22:26 27
4. Hronov 20 0 0 4 16 4:40 4