Ten prošel celou soutěží velmi elegantně a na rozdíl od mužského družstva se mohl věnovat atletickým radovánkám bez stresu.

Mužská sestava to měla letos jako na houpačce a od velmi slušných pozic se posouvala také až na samotné dno tabulky. Konečné umístění mužů nakonec zaručuje setrvání v 1. lize ale rozhodně to nebylo snadné.

Ženské poslední kolo hostil Jičín a zde se novoměstské sestavě nevídaně dařilo. Hned v šesti disciplínách totiž novoměstské atletky zvítězily (100m Rosiak; 200m a dálka Broumová; 400m Ulrichová; 1500m Grohová; trojskok Wysocka), v pěti skončily druhé (5000m Kynčlová; 100m př. Broumová; dálka a trojskok Rosiak; oštěp Lantová) a ve čtyřech případech z toho bylo třetí místo (200m Ulrichová; 5000m Rychnovská; dálka Wysocka; štafeta 4x100m Broumová, Čaladi, Maternová, Rosiak).

„Vítězství ve čtvrtém kole náš tým posunulo na více než lichotivou druhou příčku v letošním ligovém ročníku," říká hrdě Aleš Žďárský, jeden z trenérů novoměstského Sportovního klubu. Novoměstské družstvo přitom tvoří patnáctileté dívky, ale také dámy, kterým už je lehce přes 40 let.

Osou ženského týmu jsou jedny z nejlepších českých a polských atletek (Alena Ulrichová, Michaela Broumová, Ewa Rosiak a Agnieszka Wysocka), výtečná byla rovněž lyžařská reprezentantka Karolína Grohová. „Smeknout ale musíme i před dvojicí Dáša – Dáša (Rychnovská a Kynčlová – pozn. red.). Jejich přístup hraničí se sebeobětováním a nám přináší drahocenné body. Ty zajišťují setrvání týmu v této, pro nás nejlepší soutěži," vyjmenovává opory ženského týmu trenér Žďárský. Ten však nezapomíná ani na další závodnice, které v této soutěži rostou a jednou budou tvořit onu osu právě ony.

Trenér Žďárský však zmínil ještě jednu závodnici, která se do novoměstského oddílu vrátila z pražského Olympu. Po devíti letech si totiž novoměstský dres opět oblékla Lenka Lantová, mnohonásobná medailistka z MČR a česká reprezentantka. V oštěpařském klání skončila těsně druhá, v doplňkovém vrhu koulí byla sedmá.

Ve stejný den bojovali o prvoligové body také muži, ti však měli své klání v Turnově a těm Novoměstským se tam vůbec nedařilo.
„V žádné disciplíně jsme nebyli schopni zvítězit, na druhém místě se ocitli jen Kaiser, Daroszewski a Tuláček. Bronz vybojovali Kaczocha, Nosek a Šnajdr," vyjmenovává medailové pozice mužů trenér Žďárský. Pro tým, který má rozhodně na víc, to je trochu smutná vizitka. (až, mr)