Na další podnik Mistrovství a Přebor České republiky na přírodních okruzích se z Náchodska vydali pouze dva motocykloví závodníci.
V mistrovském závodě 125 Sportproduction se představil novoměstský Jaroslav Svatuška, který si v kvalifikaci vyjel patnáctým nejrychlejším časem pátou řadu na startovním roštu.
Z pětadvaceti jezdců, které se nakonec postavili na start, vidělo šachovnicový praporek pouhých šestnáct závodníků. Mezi nimi byl právě i novoměstský Jaroslav Svatuška, kterému v cíli patřilo jedenácté místo.
O poznání spokojeněji se domů vracel velkopetrovický Miloš Thér jezdící v týmu AMK Police nad Metují. Ten si vyjel v Přeboru Klasik 125 ccm třetí kvalifikační čas, což ho řadilo k největším favoritům své třídy.
Nejrychlejší byl v kvalifikaci domácí Jiří Obtulowicz, jehož však v zahřívacím kole potkaly drobné technické potíže a startoval z boxů. Hned po startu vyrazil neohroženě dopředu velkopetrovický závodník, který si v klidu hlídal vedoucí pozici. Netušil však, že vítěz kvalifikace mocně stahuje a v posledním kole došlo na nelítostný souboj kolo na kolo. Více jezdeckého umu nakonec ukázal na kluzké trati Miloš Thér, který druhého Obtulowicze porazil o pouhých šest desetin sekundy
Dalším závodem Přeboru České republiky je o tomto víkendu jezdci populární Kolštejnský okruh v Brané. (mr)