Prvoligoví svěřenci trenéra Šulce ve Zlíně doplatili na výpadky v obou poločasech, což dokázali domácí potrestat. I přes porážku se však Náchod udržel v horní polovině prvoligové tabulky.

HC Zlín – HC TJ Náchod 33:25 (17:10). Začátek utkání byl pro hosty velmi nadějný, když po krátké chvíli vedli 2:0 a ještě v 5. min. svítil na tabuli stav 3:5. Náchod si udržoval jednobrankové vedení až do 12. minuty. „Do té doby jsme se prosazovali střelbou z dálky, dobře jsme bránili, ale pak jsme za tři minuty inkasovali tři branky za sebou a soupeř šel do dvougólového vedení, které si udržoval až do 23. minuty první půle. V těchto fázích naše hra bohužel začala upadat do házenkářské šedi, hráli jsme bez pohybu, nedůrazně jsme bránili, kupili technické chyby a za posledních pět minut první půle jsme dostali pět branek," popsal rozhodující momenty první půle náchodský trenér Petr Šulc. I díky tomuto náchodskému výpadku si domácí vypracovali sedmibrankový poločasový náskok.

Od začátku druhé půle se hra odvíjela v podobném duchu. Na každý gól domácích sice dokázal Náchod odpovědět, jenže tím náskok Zlína nijak neumazával. Hosté však postupně začali hru zlepšovat, ve 21. min. dokonce snížili na 27:23, ale v tomto okamžiku se při rychlém protiútoku dopustili kroků a následně dalších dvou technických chyb. To domácí potrestali a opět odskočili na rozdíl šesti branek. A tento rozdíl v závěru ještě Zlín navýšil.

„Naše hra dvacet minut v první půli a čtvrt hodiny v poločase druhém postrádala jiskru a elán. Takto určitě nejde odolávat soupeři jako je Zlín," ví náchodský trenér.

Fakta – sestava a branky: Náchoda: Vaněček, Klesl – Hejzlar, Hrachový 3, Kosinka 5, Hlaváček, Černý 5, Metelka, Resl 4, Freiberg 3, Pešek 2, Mrština 3. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. ŽK: 3:3. Vyloučení: 4x 2 min.: 7x 2 min. Sedmičky: 7/7:2/1. Diváci: 105.

Další výsledky 5. kola: Talent Plzeň B – Dvůr Králové 30:18, Velká Bystřice – Chodov 32:26, Strakonice – Ostrava 29:16, Bystřice pod Hostýnem – Olomouc 42:22, Jičín B – Liberec 30:24. (mr)

1. V. Bystřice 5 5 0 0 159:120 10
2. Zlín 5 4 0 1 163:134 8
3. Strakonice 5 4 0 1 149:122 8
4. Chodov 5 3 0 2 158:140 6
5. Náchod 5 3 0 2 151:154 6
6. Bystřice p. H. 5 2 0 3 148:139 4
7. Tal. Plzeň B 4 2 0 2 122:117 4
8. Jičín B 5 2 0 3 144:147 4