Zlín v Náchodě o svou neporazitelnost nepřišel

Náchod - Druhou jarní porážku ze tří odehraných utkání si o víkendu připsali na své konto prvoligoví házenkáři Náchoda. Ti doma podlehli lídrovi tabulky ze Zlína. Ve spanilé jízdě druhou ligou naopak pokračují starší dorostenci, kteří si v sobotním odpoledni smlsli na Chrudimi.

12.3.2013

NÁCHODSKÝM házenkářům se proti lídrovi ze Zlína v ofenzivě příliš nedařilo. Pozorně bránící Zlín dovolil vstřelit kanonýrovi Janu Hrachovému (ve výskoku) pouze jeden jediný gól.Foto: Zdeněk Majer

I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod - HC Zlín 17:30 (12:16). Náchodští házenkáři po utkání s Litovlí prošli krizovým týdnem. „Družstvo postihlo onemocnění, a navíc každého potkalo v jiné fázi týdne a každý se s ním vypořádal trochu jinak. Určitě by ale nebylo vhodné se vymlouvat na zdravotní stav, byť složení a fyzické rozpoložení týmu bylo hodně komplikované," říkal po prohraném utkání se Zlínem náchodský trenér Petr Šulc. Rozsáhlá marodka týmu se podle jeho slov projevila i v přípravě na souboj s lídrem tabulky. „V pondělí, úterý i ve čtvrtek nás bylo na tréninku pět, dokonce jsme přemýšleli o odložení utkání, ale nakonec jsme k tomu nesáhli," dodal náchodský trenér.

Zdravotní komplikace jeho svěřenců se však v utkání naplno projevily. Přesto Náchodští utkání nevzdávali a chtěli ztížit vedoucímu celku tabulky cestu za vytouženým postupem. Tato snaha se domácím dařila naplňovat do 20. minuty první půle, kdy na ukazateli skóre svítil stav 9:9. „V posledních deseti minutách první půle jsme začali odcházet fyzicky a soupeř nám odskočil na rozdíl čtyř branek," zmínil důležitý moment zápasu domácí trenér Šulc.

Začátek druhého poločasu byl ze strany Náchoda katastrofální, byť se mu hned v úvodu podařilo korigovat na 13:16. Následná desetiminutovka však vyzněla pro Zlín 6:1 a hosté si díky tomu vybudovali takřka nedostižný náskok. Ve zbytku zápasu už Zlín jen navyšoval skóre a kontroloval průběh souboje.

Fakta sestava a branky: Kocián, Kaválek, Balcar 1, Hrachový 1, Černý, Resl 1, Šnajdr, Manych, Nosil 4, Cvejn, Lojda 4, Klouček 5, Vítek, Freiberg 1. Rozhodčí: Moravec, Rutta. ŽK: 2:2. Vyloučení: 3x 2 min: 4x 2 min. Sedmičky: 1/1:2/2. Diváci: 130.

Další výsledky 14. kola: Bystřice pod Hostýnem - Ústí nad Labem 35:25, Olomouc - Strakonice 29:30, Nové Veselí - Louny 29:27, Chodov - Karviná B 25:24, Jičín B - Litovel 25:24.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod - TJ Sokol Chrudim 34:14 (18:5). Souboj celků z opačných pólů tabulky žádné překvapení nepřinesl. Domácí od úvodní minuty diktovali tempo hry a o svém vítězství prakticky rozhodli už v prvním poločase. Ve druhé půli si Náchodští dorostenci svůj dostatečný náskok bez větších problémů hlídali.

Fakta sestava a branky Náchoda: Cvejn, Šmejkal 4, Stára 3, Kosinka 3, Hlaváček 7, Vaněk 3, Černý 4, Metelka 4, Tyler, Beránek 1, Resl 2, Zetek 3, Fiala. Rozhodčí: Moravec, Rutta. ŽK: 3:3. Vyloučení: 2x 2 min.: 4x 2 min. Sedmičky: 3:0. Diváci: 30.

Další výsledky 14. kola: České Budějovice - Ústí nad Labem nezjištěno, Chodov - Kutná Hora 22:19, Plzeň Louny 27:37.

V derby padaly góly jen ve druhé třetině, Nové Město pálilo ostrými

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v říjnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.