Jde o náročný závod, který je tudíž rozložený do dvou dnů. V sobotu soutěžily dívky a chlapci ve třech sportovních odvětvích. Dívky začínaly sportovní gymnastikou a šplhem, hoši atletikou.

Z Náchoda odjely do Prostějova tři děvčata ze čtyř postupujících. A že si nevedly vůbec špatně, svědčí zisk dvanácti cenných kovů. V kategorii mladších žákyň I se probojovala do Prostějova Viktorka Marková a Izabela Netalová z Jaroměře. Obě od prvního okamžiku nenechaly nikoho na pochybách, že děti ze župy Podkrkonošské – Jiráskovy jsou nejlépe připravené.

Ve sportovní gymnastice zvítězila Marková, Netalová brala bronz. Ve šplhu byla Netalová stříbrná a Marková těsně pod stupni vítězů čtvrtá.
Odpoledne nastoupily dívky na atletiku a i zde byly vidět. Netalová získala zlatou medaili a Marková bronz.

Hned po žákyních I nastoupily mladší žákyně II a navázaly na úspěchy „jedniček“. Ve sportovní gymnastice se přeborníkem stala Lucie Růčková před Terezou Doležalovou (obě Sokol Náchod). Na stadionu potom získala Růčková další titul přeborníka ČR ČOS, a to v atletice. Doležalová skončila šestá.

O den později pokračovala soutěž ve všestrannosti plaváním, ve kterém si stříbro vyplavala Doležalová. V celkovém hodnocení sportovní všestrannosti pak braly všichni ty nejcennější kovy.

Přeborníky se staly v kategorii žákyně I: Netalová (stříbro vybojovala Marková) a v kategorii žákyně II: Růčková (Doležalová skončila druhá).

Další medaile potom děvčata získala v soutěži družstev. Tým žactva I složený ze dvou děvčat a dvou chlapců vybojoval zlato a tím vyhráli zájezd na desetidenní mezinárodní sportovní tábor v rakouských Alpách.
Děvčata v kategorii II získala společně s chlapci medaili stříbrnou. (dop, mr)