VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

3.5.2015

Velichovkám vyšel restart, a tak lázně rostou dál

Královéhradecko, Velichovky - Lázně Velichovky na Náchodsku, které před třemi týdny po dvou letech obnovily provoz, mají už 30 pacientů a obsazené jsou ze čtvrtiny. Na termíny do konce června si tu léčbu zatím rezervovalo 200 klientů.

26.4.2015

Stavebnictví poprvé po dlouhých letech roste

Královéhradecko - Stavebnictví v kraji po pěti letech trvalého poklesu či stagnace vykázalo loni konečně růst.

25.4.2015

Zaměstnanci Kvasin se radují, ve výplatě je čekají peníze navíc

Kvasiny - Radost zavládla mezi zaměstnanci automobilky Škoda Auto v Kvasinách. Odbory se konečně dohodly s vedením společnosti na zvýšení platů. Odbory původně požadovaly navýšení mezd o více než šest procent. „Jsme spokojení s tím, co nám přidali. Nakonec se ukázalo, že náš protest rozhodně nebyl marný," prozradil jeden ze zaměstnanců automobilky.

24.4.2015

Saar Gummi Czech otevře svůj už třetí výrobní závod

Červený Kostelec - Třetí výrobní závod otevře společnost Saar Gummi Czech (SGC) v Červeném Kostelci v rekonstruovaném objektu v průmyslové zóně. Firma v něm soustředí opracování výrobků z lisované technické pryže, které zajišťují pracovníci chráněných dílen společnosti Amulet logistic.

10.4.2015

Firmy trápí mylné informace
 o elektronické evidenci tržeb

Východní Čechy – Téměř dvě třetiny podniků nesouhlasí se zavedením povinné elektronické evidence tržeb, jejíž první fáze by měla začít příští rok.

7.4.2015

Loni obstála pouze polovina kontrolovaných lékáren

Východní Čechy – Jen necelá polovina z lékáren, které loni v regionu a v části středních a severních Čech kontrolovali pracovníci Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), vyšla z prověrky bez závady.

5.4.2015

Skiareály: Zima se vydařila, hlavně od Vánoc

Východní Čechy - Provozovatelé skiareálů ve východočeském regionu považují končící zimu za poměrně úspěšnou.

24.3.2015

Podepsáno. Stát nalije do Kvasin dvě miliardy korun

Královéhradecko, Kvasiny - Premiér Bohuslav Sobotka a hradecký hejtman Lubomír Franc podepsali v pondělí memorandum o veřejné podpoře ve výši dvě miliardy do rozvoje zóny v Kvasinách.

21.3.2015

Velcí hráči byznysu dál posilují

Náchodsko - Jsou předními a silnými hráči ve svých oborech a díky tomu přináší zaměstnání a jistotu pro stovky obyvatel v regionu. Řada velkých podniků na Náchodsku i letos očekává, že se jim bude dařit. Byť někteří z nich zaznamenávají vlivem konfliktů ve světě, mezinárodních otázek a sankcí problémy.

16.3.2015

Sníh drží a všechny areály tak stále jedou

Krkonoše - Většina velkých středisek chce udržet provoz až do dubna. Navíc končí jarní prázdniny a lyžařská centra začnou zlevňovat.

24.2.2015

Ceny na pumpách začaly po měsících pádu opět růst

Východní Čechy - Poprvé po několikaměsíčním zlevňování stouply za uplynulé dva týdny ceny pohonných hmot. A podle ekonomů to není žádný krátkodobý výkyv. Teď už by měly jen zdražovat, v lepším případě stagnovat na současných cenách.

17.2.2015

Česká obchodní inspekce odhalila prohřešky u poloviny cestovek

Východní Čechy - Loňské kontroly cestovních kanceláří a agentur v regionu nedopadly příliš uspokojivě.  Česká obchodní inspekce odhalila chyby téměř u poloviny kontrolovaných.

11.2.2015

Do Kvasin putuje více než sedm miliard, vzniknou nová místa

Kvasiny – Až třináct set nových pracovních míst by mohlo vzniknout v průmyslové zóně Kvasiny – Solnice. Všechno díky rozšíření výroby v místní automobilce Škoda Auto.

30.1.2015

Hygienici v Královéhradeckém kraji museli loni zavřít 62 restaurací

Hradec Králové - Za loňský rok hygienici v kraji zkontrolovali na 1200 provozoven stravovacích služeb a ve více než třetině z nich objevili nedostatky. „V 62 případech se jednalo o tak hrubé závady, že provozovna musela být do doby jejich odstranění dokonce uzavřena," uvedla mluvčí královéhradecké Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

23.1.2015

Čína, Řecko, Brazílie. Pivo z Náchoda jde do světa

Náchod - Cizinci si pivo z Náchoda asi oblíbili. Náchodskému pivovaru se totiž ve světě daří a jeho výstav tak díky tomu stoupá.

7.1.2015

Čtyři pětiny obyvatel východních Čech hledají finanční pomoc u rodiny

Východní Čechy  - Čtyři pětiny obyvatel východních Čech hledají v těžké finanční situaci finanční a emocionální pomoc u své rodiny taková jsou některá ze zjištění vyplývajících z exkluzivního průzkumu, který byl realizován agenturou STEM/MARK pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK).

5.1.2015

Předvánoční kontroly prodejců dopadly špatně

Východní Čechy - Prosincové prověrky východočeských prodejců nedopadly příliš dobře. Z 19 prověřovaných obchodníků bylo 15 přistiženo při nejrůznějších prohřešcích.

29.12.2014

Růst mezd? Bude to boj, přiznávají odbory v kraji. Firmy ho neplánují

Východní Čechy - Růst počtu zakázek se týká v první řadě firem v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, kterých je ve východních Čechách požehnaně, ale ani ty v příštím roce platy mnohdy zvyšovat nebudou. Odbory zpravidla požadují pětiprocentní růst mezd, jejich předáci však sami předpokládají, že jejich požadavky splněny nebudou.

18.12.2014

Růst mezd? Bude to boj, přiznávají odbory v kraji. Firmy ho neplánují

Východní Čechy – Růst počtu zakázek se týká v první řadě firem v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, kterých je ve východních Čechách požehnaně, ale ani ty v příštím roce platy mnohdy zvyšovat nebudou. Odbory zpravidla požadují pětiprocentní růst mezd, jejich předáci však sami předpokládají, že jejich požadavky splněny nebudou.

16.12.2014

Vodné a stočné od ledna znovu podraží

Východní Čechy - Jičínské a pardubické vodárny ceny nezdražují, většina ostatních dodavatelů však ano. Důvodem jsou velké investice a zároveň klesající spotřeba vody.

15.11.2014

Pivovar slaví 20 let speciálů novým anglo-americkým pivem

Náchod - Je tomu už dvacet let, co v náchodském pivovaru uvařil dnes už emeritní sládek Pavel Kořínek první speciální pivo Primátor Exkluziv 16%. Tehdy také začalo uzrávat rozhodnutí, že vedle klasické výroby typického českého piva, založené na konzervativním dodržování tradičních postupů, se pivovar bude zabývat i výrobou v té době naprosto neobvyklých piv.

12.11.2014

Pivo z tanků jako dárek k desetiletému jubileu

Náchod - Restaurace a hotel Slavie v Náchodě slaví letos desetileté výročí. Majitelé se při této příležitosti odhodlali k velké změně, která má zvýšit spokojenost hostů se službami a nabídkou restaurace. Od konce října zde nabízí tankové pivo Gambrinus Premium a také další značky Plzeňského Prazdroje.

7.11.2014

Speciály z Náchoda sbírají cenné kovy jako houby po dešti

Náchod - Náchodský Pivovar Primátor, známý širokým portfoliem speciálních piv, sbírá se svými nápoji cenné kovy jako houby po dešti. Z pátého ročníku soutěže neobvyklých piv vyrobených pivovary v České republice Cerevisia Specialis Pivní speciál roku 2014 pivovar přivezl hned tři medaile.

6.11.2014

Ředitel školy doufá, že se zájem o studium stavebních oborů zase zvýší

Náchod - Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební architekta Jana Letzela v Náchodě oslavila v roce 2013 šedesát let existence. Ředitel náchodské stavebky Milan Smola v rozhovoru uvedl, co se okolo školy děje nyní.

4.11.2014

Zaměstnavatelé ocenili střední školu v Hronově

Hronov - Významné ocenění získala Střední průmyslová škola Hronov od firem Královéhradeckého kraje.

25.10.2014

Královéhradecký kraj: Má přibýt 1683 nových pracovních míst

Hradec Králové - Královéhradecký kraj získal v prvním pololetí prostřednictvím agentury CzechInvest investice za 7,25 miliardy korun. Přinést by měly 1683 nových pracovních míst. Největší investice přinášejí firmy podnikající v automobilovém průmyslu, a to jičínský Continental Automotive Czech Republic a jaroměřský Karsit Holding.

16.10.2014

Půjčky do pěti tisíc korun nejčastěji využívají ženy středního věku

Hradecko - Většina Čechů nemá úvěr na vysokou částku, zato je tíží malé dluhy v podobě neuhrazených splátek, složenek a různých pokut. Půjčky do 5000 korun si přitom nejčastěji berou ženy ve věku 35 až 45 let. Vyplývá to z interních statistik společnosti KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK).

7.10.2014

V Dolanech čekají podprůměrnou úrodu

Dolany - Přední pěstitel jablek v ČR, Zemědělské družstvo Dolany, letos čeká podprůměrnou úrodu ve výši přes 5000 tun. Proti obvyklým zhruba 7000 tunám to představuje pokles téměř o 30 procent.

2.10.2014

Ceny jablek od českých sadařů klesly až o třicet procent

Východní Čechy, Holovousy - Pěstitelé: V obchodních řetězcích se pokles cen neprojevil. Stále stojí 25 až 30 korun.

26.9.2014

Náchodské pivo si oblíbili v Chile

Náchod, Santiago - Před dvaceti lety mohli lidé v jihoamerickém Chile koupit tak maximálně tři druhy piva od velkých producentů. V posledních deseti letech však v zemi nastal boom.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení