Kupujete denně?

Ti, kteří byli běžně zvyklí každý týden kupovat i několik různých časopisů, si už mezi nimi začínají vybírat, jak nám řekli samotní nakupující.
„Zdražení žurnalistických magazínů mě mrzí, ale třeba já zase nekupuji časopisy tak často, možná dva, někdy tři měsíčně, vyberu si, a těch pár korun navíc si i tak připlatím,“ říká Náchoďák Zdeněk Vochomůrka. Co se týká deníků, tak ty si nyní pořídíte za cenu o korunu vyšší než v minulém roce. V Náchodských trafikách nás prodejci informovali, že některé tituly podražili už koncem předchozího roku a u těch ceny zůstávají stejné. Pokud se ale zaměříme na časopisy tisknuté na křídový papír, došlo k nárůstu cen až o pět korun. „Kupuji si pravidelně časopisy pro ženy a týdně utratím jenom na nich o dvacet korun více. Zase mě ale mile překvapilo, že jsou jejich součástí přílohy nebo došlo k jejich rozšíření,“ upozornila nás Věra Ticháčková z Náchoda.

Sleva cigaret?

Co je ale zajímavé, zjistili jsme, že některé druhy cigaret zlevnily o korunu a podle prodejců to možná během roku potká i další značky. „Je sice pěkné, že cigarety zlevňují o korunu, ale předchozí masivní nárůsty cen už to nezachrání,“lituje náruživý kuřák Pavel Ježek z Náchoda.
Nakupujete v drogerii? V současné době mají ceny stejné jako v roce minulém, což se ale během roku může radikálně změnit, až ve skladech dojdou zásoby z loňského roku. V několika náchodských drogistických obchodech došlo dokonce ke slevám až o dvacet procent. Podle prodejců se ale jedná jenom například o čtrnáctidenní akce a poté se ceny vrátí zpět na stejnou hladinu.


Papírnictví ještě výrazně nepodražila, a většina zboží si udržuje stejné ceny.