Chcete změnit své postavení na trhu práce? Plánujte si zvýšit svou osobní kvalifikaci? Hodláte se ucházet o nové zaměstnání? Chcete své současné pracovní zařazení posunout o laťku či dvě výš? Pak navštivte Veletrh dalšího vzdělávání, jehož první ročník se uskuteční už zítra odpoledne od třinácti do osmnácti hodin v prostorách pardubického Výstavního a společenského centra Ideon.

Akce je určena pro širokou veřejnost

„Veletrh dalšího vzdělávání představí široké veřejnosti, zaměstnavatelům a institucím Pardubického kraje nabídku dalšího vzdělávání v oborech gastronomie a potravinářství, obchodu a služeb, chemie, elektrotechniky, stavebnictví a v technických oborech,“ uvedla manažerka veletrhu Petra Semeráková.

„Nabídku kurzů dalšího vzdělávání zde bude prezentovat celkem dvacet středních škol a středních odborných učilišť Pardubického kraje,“ podotkla Petra Semeráková.

Výstava podle oborových sekcí

Veletrh bude členěn podle oborových sekcí. Samostatná výstavní hala bude věnována například oboru gastronomie a služeb, kde se představí Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Poděbradská, Pardubice a též Střední průmyslová škola potravinářská Pardubice.

Příští rok budou slavit šedesátku

V sekci elektrotechniky se bude zájemcům prezentovat Střední odborná škola elektrotechnická a strojní a Střední odborné učiliště Do Nového 1131 Pardubice.

„Tato škola má v oblasti odborného vzdělávání dlouholetou tradici. Byla založena v roce 1942 jako závodní škola práce podniku Telegrafia (později Tesla),“ vysvětlila manažerka veletrhu v Ideonu, kde bude možné seznámit se i s nabídkou Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, která sídlí v ulici Karla IV.

„Příští rok oslaví šedesát let. Od svého počátku se zaměřila na vzdělávání v oblasti slaboproudé elektrotechniky. V posledních třiceti letech došlo i k výraznému posílení vzdělávání zaměřeného na informační technologie,“ dodala Petra Semeráková.