Na výběru patnácti vítězných obrázků se podíleli také členové odborné poroty: člen představenstva a výrobní ředitel Hochtief CZ František Kubát, Kateřina Smejkalová (Česká Miss), Kateřina Hamrová (ředitelka Miss Junior), Míša Nosková (Superstar), Eva Čížkovská (herečka) a Zuzana Štěpanovská (1. vicemiss České Miss). Na výběru obrázků se podílely i redakce Šípu, Šťastného Jima a deníku AHA. Slavnostní vyhlášení moderovala Míša Dolinová.

 

Děti z Náchodska


„Do projektu se zapojily 102 dětské domovy a stacionáře, ze kterých přišlo celkem 786 obrázků,“ řekl nám pořadatel David Novotný. Vítězové, kteří budou odměněni cenami projektu Můj vysněný den se stali Kateřina Horníčková z Moravské Třebové, 7 let, sourozenci Edita a Nikolas Šmatárovi z Broumova, 3 a 4 roky, Marie Borovníková z Uherského Hradiště, 12 let, Lukáš Sivák z neladné, 12 let, Renata Neuvirthová z Vrbna pod Pradědem, 16 let, sourozenci Veronika a Václav Sládkovi z Ostravy, 4 a 6 let, Petra Horníčková z Černé Vody, 16 let, Patrik Haratyk, 13 let, Vojta Švarc z Nového Města nad Metují, 25 let, Kateřina Rejlová z České Kamenice, 17 let, Simona Csányi z Pyšel, 13 let, Draha Soukupová z Valašských Klobouk, 12 let, Jaroslav Ježík z Havířova, 13 let, Tomáš Riedl ze Štítů, 12 let,a Jaroslav Praženka z Opavy, 15 let. Projekt vyhlásil dalších čtyřicet zvláštních věcných cen za originální přístup dětí k tvorbě obrázků.

 

Vysněný dům

Akce Můj vysněný den byla zahájena 4. dubna letošního roku vyhlášením podmínek a výzvou dětským domovům a stacionářům, aby se jí zúčastnily. Od té doby začaly přicházet obrázky na téma Můj vysněný dům, ve kterých se děti snažily vystihnout stavbu, ve které by jednou chtěly žít. K obrázkům připojily i svá vyjádření, proč obrázek namalovaly právě tak. Na většině z nich se objevovaly smutné věty o tom, že „v takovém domě bych chtěl(a) jednou žít se svou rodinou, protože to jsem nikdy nepoznal(a)“. Objevila se tu ale i řada originálních prohlášení, jako například: „Mým vysněným domem je čertův mlýn, který mi splní každé přání,“ uvedl Lukáš S., 12 let. Nebo: „Mým vysněným domem je místo na světě, které je nedobytné jako želví krunýř,“ nastínila Anna P., 14 let. Veronika R., 16 let, by chtěla dům jako létající postel, aby mohla pohodlně cestovat po světě. „Tento obrázek jsem nakreslil, protože bych se chtěl stát skřítkem a bydlet v houbovém domečku,“ prohlásil Marek H., 10 let.

 

Přijde odměna


Vítězové získají od akciové společnosti Hochtief CZ odměnu, kterou bude naplněn i cíl projektu Můj vysněný den. Ze seznamu pěti možných celodenních programů si vyberou ten, který je nejvíce zajímá a ten pak společně se zástupci akciové společnosti Hochtief CZ a představiteli kulturního světa prožijí. K tomu si budou moci vybrat to, po čem touží nebo o čem sní, v hodnotě pěti tisíc korun. Výlety se uskuteční v období prázdnin, aby děti nezameškaly školní výuku.

 

Bude pokračování


Projekt bude mít během letošního roku své pokračování. Stavební divize akciové společnosti Hochtief CZ se po domluvě s vybranými dětskými domovy pustí do menších stavebních oprav těchto zařízení, na které domovům chybějí finance. Akce Můj vysněný den tak získá i další hodnotu, kterou může poskytnout silná společnost tam, kde se nedostává prostředků. „Jsem velmi rád, že se tohoto projektu zúčastnilo tolik dětských domovů, stacionářů a porota vybrala i děti z Královéhradeckého kraje, moc mě to potěšilo. Věřím, že to nebyl poslední ročník,“ dodal tvůrce projektu David Novotný.