Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatýma ručičkama, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Náchodska. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v náchodském regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu.

Simona Adamcová je původním povoláním profesionální muzikantka, ale náhoda tomu tak chtěla, že vyměnila svět reflektorů a potlesků za život na vesnici spojený s bzukotem včel.

Na paní Adamcové nás zaujalo především její nadšení a poctivost, s kterou každý den přistupuje ke své práci. Úspěch svého podniku Simona Adamcová připisuje pečlivému a s citem vedenému chovatelskému vedení včelstev, pracovitosti a neustálé chuti vylepšovat nejen technologii včelaření. „Když je práce zároveň i koníčkem, jde to samo,“ usmívá se včelařka

Úspěšné včelařky jsem se zeptal, jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží „Z ocenění mám upřímnou radost. Těší mě, že lidé ocení poctivý kus práce, který do obživy včelařením vnášíme. Po práci si hlavně v letních dnech dám ráda dobré pivko, samozřejmě dobře chlazené. S odměnou naložím tak, že si s přáteli a rodinou uděláme čas na menší oslavu.,“ usmívá se Adamcová.

A jak vidí budoucnost ve své profesi? „Včelaření jsem si vybrala srdcem a musím přiznat, že svou práci dělám ráda a baví mě. Pokud se člověk rozhodne živit včelařením, musí počítat se spoustou času a úsilí, někdy i těžké práce, kterou musí vynaložit, než se sklenice medu dostane k zákazníkovi na stůl,“ uzavírá naše vítězka.

Motto – „Mojí zákazníci vědí, že u nás na farmě dostanou čerstvé a kvalitní zboží.“ (Simona Adamcová)