Co se skrývá pod názvem relaxační centrum Shanti jsme se zeptali majitele centra Josefa Bureše:

„Název Shanti vznikl z jednoho ze symbolů Reiki, který znamená klid a mír. Interiéry jsme vybudovali podle principů Feng shuei a chtěli jsme, aby se zde kienti cítili skutečně příjemně. Aby si zde odpočinuli a osvěžili nejen na těle, ale i na duchu. Pro zpříjemnění prostředí při masážích pouštíme relaxační hudbu, voní vonné tyčinky a svítí solné lampy.“

Jak se myšlenka na jeho otevření zrodila?
Protože jsem hodně obchodně cestoval do zemí jako je Indie, Čína, Thajsko nebo Egypt a masáže po dlouhém letu sám navštěvoval, všiml jsem si blahodárného účinku na tělo i duši. Sám jsem si ověřil, že masáž působí nejen na svalstvo, ale celkově příznivě i na vystresovanou duši. Tak jako je v Čechách zvykem jít večer na pivo, v Indii se chodí na masáž. V dnešní velmi uspěchané době jsou lidé zatíženi stresem a nemocemi pohybového aparátu, všichni někam spěchají.

Kdo by si návštěvu u vás neměl nechat ujít?
Masáže jsou vhodné nejen pro lidi, kteří trpí pohybovou poruchou či bolestí zad, ale některé druhy relaxačních masáží velmi zklidňují psychiku a harmonizují čakry v těle. Lidé se pak cítí mnohem lépe. Všichni maséři v našem centru jsou kvalifikovaní fyzioterapeuti s minimálně desetiletou praxí buď v lázních nebo luxusních hotelích. Dobře ovládají jak zdravotní tak relaxační masáže. Nejsou tedy jen po nějakém čtrnáctidenním kursu, jako je většina masérů v našem okolí. Např. v již zmíněné Indii se mladí lidé na škole masáži učí několik let, stejně jako u nás kuchařky, švadleny nebo svářeči.

V čem se lišíte od ostatních poskytovatelů masérských a relaxačních služeb?
Lišíme se od některých konkurentů i tím, že nemasírujeme ve sklepě, nepoužíváme nejlevnější olej, nepoužíváme papírové ručníky a ve vedlejší místnosti nečeká nervozní manžel s bujnými fantaziemi, co se to asi na masáži děje. Pochopitelně nikdy nebudeme nejlevnější, jsme plátci DPH, na požádání klientům vystavíme příjmový doklad za masáž, který možná i leckterý zaměstnavatel proplatí.

Mezi maséry jsou i cizinci – jak jste je sem přilákal? Co říkají na změnu prostředí? Líbí se jim v Náchodě? V čem je masáž v jejich provedení odlišná od běžných českých masérských paží?
Náš obchodní partner v Bombaji nám zprostředkoval výběrové řízení, na kterém jsme s manželkou vybrali slečnu Jennifer a pana Tanishe. Oba pracovali na hotelu Four Season, ale chtěli udělat zkušenost v Evropě. Největším šokem pro ně byl po příjezdu sníh a mráz, protože když je v Indii zima, je tam tak 28 stupňů nad nulou. Maséra z Turecka jsme oslovili na dovolené u moře, kde jsme vyzkoušeli několik různých masáží a pan Melih byl nejlepší. Zatím se všem v Náchodě moc líbí, protože mají rádi přírodu a ne uspěchaná velkoměsta, ale je pravda, že již netrpělivě čekají na jaro. Rozdíl v masážních technikách ať si každý přijde vyzkoušet a posoudí sám.

Jaké druhy masáží zde poskytujete? A co kromě masáží u vás zákazník může najít?
Ze zdravotních masáží nabízíme klasickou zdravotní masáž, Dornovu a Breussovu metodu, Thajskou masáž, reflexní masáž plosky nohou, Indickou masáž hlavy a lymfatickou drenáž. Z relaxačních masáží nabízíme především ayurvedskou masáž s aktivací třetího oka (shirodhara), medovou detoxikační masáž, havajskou masáž a masáž lávovými kameny.
Kromě masáží nabízíme kosmetické ošetření přístrojem Beautytek, poradenství pomocí karet, léčitelské terapie s naší léčitelkou Markétou a pohled na osud člověka a jeho psychiku rozborem horoskopu narození u astrologa. Ve společenské místnosti nabízíme výuku Reiki a různé meditační akce s Marií Koudelkovou, dále nabízíme zdravotní cvičení Tai-chi s panem Nývltem a výuku břišních tanců cvičitelkou Sabua. Chystáme dále pravidelné lekce jógy, základy bude učit náš indický masér Tanish. Rovněž jsme nyní v závěrečné fázi jednání s výrobcem unikátního diagnostického přístroje Dianel-Oberon, který je schopen rozpoznat správnost funkcí a vitalitu jednotlivých orgánů v lidském těle. O různých nepravidelných přednáškách informujeme vždy na našich webových stránkách www.masaze-nachod.cz

Zřejmě jako jediní široko-daleko nabízíte léčebné terapie na přístroji Beautytek (na snímku). Co tento přístroj dokáže?
Přístroj Beautytek je momentálně nejkvalitnější německý kosmetický přístroj na trhu, který kombinuje poznatky staré čínské medicíny a moderní kybernetiky. Nejdříve se na příslušnou část těla aplikuje elektrolytický gel, následně terapeutka pomocí sondy aktivuje z Beautyteku přenos energie v určitých drahách a bodech (jako při akupunktuře), který podpoří autoregenerační mechanismy těla. Do pokožky při tom proniknou vysoce účinné látky, zatímco metabolity (produkty metabolického odbourávání) se naopak vyloučí. Nejvíce klientů, přesněji řečeno klientek, tedy přichází kvůli redukci nadbytečného tuku a zpevnění pokožky, což je okamžitě vidět i po prvním ošetření. Ale tak jako dámy nechodí ke kadeřníkovi jen jednou za život, i na ošetření přístrojem Beautytek doporučujeme individuálně domluvit určitou pravidelnost návštěv.

Jaké je vaše motto?
Naším mottem je zde nabídnout světovou kvalitu za dostupnou „náchodskou“ cenu.