Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Míra nezaměstnanosti se zastavila na 3,2 procentech

Náchodsko - Podle informace ředitele Úřadu práce v Náchodě Michala Pejskara, dosahovala míra nezaměstnanosti v okrese Náchod v průběhu června stejné hodnoty, jako v předchozím období.

18.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/David Taneček

Podle údajů statistického zpravodaje MPSV ČR se okres Náchod ve srovnání 77 úřadů práce zařadil v míře nezaměstnanosti stejně jako v předchozím měsíci na 13. místo v rámci ČR. V Královéhradeckém kraji je v míře nezaměstnanosti Náchodsko na druhém místě.


„Míra registrované nezaměstnanosti dosáhla k 30. červnu v okrese Náchod hodnoty 3,2% - stejně jako v předchozím měsíci. Ke stejnému datu roku předchozího se jednalo o hodnotu 4,0%,“ poukázal na sestupnou tendenci Michal Pejskar.


Během měsíce června se na úřad práce nově přihlásilo 393 osob. Absolventů škol se v červnu zaevidovalo 29. Z důvodu ukončení samostatné výdělečné činnosti zahájilo evidenci celkem 22 uchazečů. Uchazečů propuštěných zaměstnavatelem z organizačních důvodů se zaevidovalo 15.


Vyřazeno bylo celkem 416 uchazečů (o 123 méně než v květnu), z nichž 258 bylo umístěno do nového zaměstnání. „Nejpočetnější skupinu tvořili pracovníci kvalifikovaných dělnických profesí, převážně hlavní stavební výroby a dokončovacích stavebních prací. Další početnou skupinou byli pomocní a nekvalifikovaní pracovníci,“ vyjmenoval ředitel náchodského Úřadu práce, a dodal, že pro nespolupráci s úřadem práce bylo vyřazeno 62 osob, Zbývajících 96 opustilo evidenci z jiných důvodů (např. nástup na mateřskou dovolenou, odchod do důchodu, stěhování apod.).


Na příznivém vývoji nezaměstnanosti se nadále pozitivně podílely aktivity intenzivního zprostředkování zaměstnání pro dlouhodobě nezaměstnané uchazeče, jehož důležitou součástí je ochota zaměstnavatelů přizpůsobit pracovní podmínky.


Z deseti spádových oblastí okresu dle interního členění ÚP, nejproblémovější oblastí z hlediska míry nezaměstnanosti je dlouhodobě oblast Broumov. K 30. červnu zde míra nezaměstnanosti činila 5,1% (o 1,9% vyšší než celookresní údaj a o 0,1% vyšší než celorepublikový údaj). Oblastí s druhou nejvyšší mírou nezaměstnanosti 4,6% je oblast Meziměstí.


Meziměsíční nárůst nezaměstnanosti ze všech 78 obcí okresu zaznamenalo 30 z nich. Naopak relativní snížení nezaměstnanosti zaznamenalo 32 obcí. Nulovou nezaměstnanost vykázaly ve sledovaném období obce Červená Hora a Libchyně.


Nejvyšší míra nezaměstnanosti byla ke konci měsíce června vykázána opět v Hynčicích 10,75% (10 nezaměstnaných), ve Vernéřovicích 6,59% (11 nezaměstnaných), Sendraži 6,52% (3 nezaměstnaní) a v Rychnovku 5,84% (17 nezaměstnaných).

Autor: Jiří Špreňar

18.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení