Za zhruba 400 milionů korun by měl vzniknout průmyslový areál o rozloze přes 12 tisíc metrů čtverečních. Obří hala má sloužit z části jako výrobní a z části jako skladovací část. „Zahájili jsme zemní práce, hodláme v místě vystavět mimo jiné výrobní halu,“ potvrdil mluvčí společnosti Siemens v Česku Petr Sedláček.


Firma tak plní slib, který veřejně prezentovala asi před rkem, když koupila ve Volanově jednu halu od Infineonu. Právě na ní má navázat další průmyslový objekt. Silniční propojení povede jižním okrajem firemního areálu. Západní a jižní část komplexu by v budoucnu mohl oddělit navrhovaný městský obchvat. Dokončení stavby společnost plánuje na únor příštího roku.

Nová hala Siemensu VDO má rovněž zlepšit situaci na trhu práce. „Zaměstnání by tam mělo najít až 360 lidí,“ řekla trutnovská místostarostka Hana Horynová. Potvrdil to i mluvčí závodu. Kromě Siemensu rozšiřuje výrobní kapacity také Tyco Electronics. Zvětšuje halu v Poříčí o tři tisíce čtverečních metrů, do budoucna počítá s další výstavbou.

Počet zaměstnanaců se má u Tyca zvýšit ze současných 1100 na přibližně 1250.

Pavel Cajthaml

Siemens VDO zahájil v Trutnově stavbu továrny za 400 milionů korun