Městský úřad v Kłodzku, které leží nedaleko od Náchoda, se rozhodl zprovoznit 1. prosince na svém náměstí mobilní ledovou plochu 30 krát 10 metrů. Kluziště je určeno pro děti a mládež, protože na rozdíl od Čech zde nejsou k dispozici stabilní ledové plochy a zimní stadiony.

Poláci se v této souvislosti obrátili na Hospodářskou komoru, zda by dva české týmy do 18 let z Náchodska předvedly, jak se hraje hokej a sehrály dvě ukázková utkání. Po dohodě s trenéry by se hrálo nejspíš na dvakrát 15 nebo 20 minut. Jedna ukázka by byla sehrána dopoledne, nejspíš od 10 hodin a pak od 14 hodin by čeští hokejisté předvedli své umění ještě jednou.

„Ukázková utkání nelze sehrát s polskými hokejisty, protože je zde nemají. Organizátoři ukázky, která by se měla uskutečnit během prosince letošního roku, uhradí náklady na dopravu a stravování. Česká strana by však měla zajistit i rozhodčí a časomíru ,“ nastínil jednatel Hospodářské komory František Molík s tím, že se hokejové kluby, které mají o utkání zájem, mohou přihlásit na adrese: nachod@komora–khk.cz.