Ušetřit se dá nejen při nakupování dárků, ale právě i na položkách, jako je pichlavý symbol stromek.

Kdo si nedovede představit Vánoce bez vůně jehličí, může stromek koupit u supermarketu, nebo se porozhlédnout po regionu a vybrat si některého z menších prodejců. Tímto „rozhlédnutím“ ušetří v řádu stokorun.

Například prodejci u jednoho známého obchodního řetězce v Náchodě nabízeli smrk ztepilý do 2 metrů za 379 korun, smrk pichlavý dokonce za 449 korun.

Dvoumetrová borovice lesní tam stojí 379 korun a černá 449.

Nejdražší je jedle nordman: do dvou metrů je za 799, nad dva metry je o sto korun dražší „Máme ale i v akci jedle za 549 korun, prozradil nám prodejce, podle jehož slov se ale překvapivě nejvíce prodávaly právě ty nejdražší jedle. „Měl jsem jich dvanáct a už tu zbyly jenom dvě,“ ukazuje na vzrostlé jehličňany.

Velké možnosti nabízí internet

U rovněž u dalšího supermarketu se prodávají stromky – ceny jsou ale na těchto místech úplně stejné.

Kdo by chtěl pořídit stromek levněji, tak má možnost jiné koupi. Velké možnosti v koupi vánočního symbolu nabízí internet. Stačí si jen projít webové stránky, které zákazníkům nabízejí nejen umělé, ale i přírodní stromky. Na těch se dá ušetřit v řádu několika stokorun, ale má to jeden háček – musíte si jich vzít větší množství a ty, co jsou navíc rozprodat svým známým.

Kdo si chce užít i trochu dobrodružství, může si svůj vánoční stromek uříznout na náchodské plantáži vánočních stromků. Až do 23. prosince mezi 13 a 16 hodinou si sem může zájemce přijít klidně i se svou pilkou (nebo mu bude na místě zapůjčena), vybere si stromek, který se mu líbí, a pak už stačí jen přiložit pilku a řezat – anebo si ho nechat uříznout. Ceny stromků – ať už se jedná o smrk, borovici nebo jedli – začínají na dvou stovkách.