„Šesté místo považuji za úspěch. První tři místa obsadili živnostníci zabývající se jídlem a potravinami. A lidi jsou v dnešní době hodně na jídlo. Rehabilitační lehátka tomu nemohou konkurovat, protože jde o speciální odvětví,“ řekl nám včera Rousek.

Toho mohli obyvatelé Královéhradeckého kraje podpořit také SMS zprávou. „Zatím nevím, kolik lidí mně dalo svůj hlas, dosud jsem se nedozvěděl výsledek,“ uvedl šestý živnostník republiky. Podle něj je úspěch v krajském kole a účast ve finále dobrá reklama pro jeho obor. „Dostali jsme se do povědomí veřejnosti, a to není určitě málo. Příští rok už se tohoto klání nezúčastním, ať mají i ostatní příležitost ke zviditelnění,“ dodal živnostník.

Rousek ve své oblasti podniká už 17 roků a vyrábí rehabilitační lehátka pro děti s mozkovou obrnou. „Našim cílem je pomáhat takto nemocným dětem. Každé z těchto postižených dětí musí vynaložit mnohem větší úsilí, aby v životě obstálo,“ domnívá se Rousek, kterého ovlivnil ve směru jeho podnikání častý pobyt v nemocnici v době dětství.

Letošním celorepublikovým Živnostníkem roku 2008 se stala Jaroslava Klemensová, výrobkyně uzenin z Moravskoslezského kraje. O jejím triumfu rozhodla především veřejnost v SMS hlasování. Firmou roku 2008 se stala společnost Servis Obaly, výrobce obalů z nedaleké Dobrušky. Ta už v minulosti získala řadu významných oborových ocenění. „Vzdělaní pracovníci jsou velkou konkurenční výhodou. Nechceme být největší firma, ale patřit mezi nejlepší,“ vysvětlil princip úspěchu vedoucí marketingu této firmy Jiří Štěpán.