Držíme palce našemu hostiteli a provozovateli penzionu Michalu Ulrichovi, aby se mu povedl záměr se zavedením „tropické dopravy“, což by měla být místní doprava s vyhlídkovými jízdami po České Skalici a jejím okolí, a to s vlastním jízdním řádem. Michal Ulrich sice vystudoval střední zemědělskou školu, ale teprve po maturitě si začal plnit svůj klukovský sen.

V současné době mu pomáhá jeho manželka Andrea i čtrnáctiletý syn Michal, dceři Klárce jsou teprve čtyři roky. Poděkování si zaslouží i rodiče z obou stran. Věřme, že právě i jejich zásluhou dobře dopadne také zdejší první tropická pouť, kterou penzion připravil na 27. až 29. července.

„Připravujeme zábavu na celé dny pro děti a dospělé. Chceme, aby si tu každý našel něco pro sebe: vystoupí zde loutkové i ochotnické divadlo, budeme tu mít lunapark a vystoupí i různé kapely a zpěváci. Máme také připraveny dva ohňostroje. Na břehu přehrady vznikne zábavní areál s pouťovými atrakcemi, takže věřím, že se u nás každému bude líbit. Vstupné bude dobrovolné a výtěžek obdrží Ústav sociální péče v České Skalici, “ doplnil Michal Ulrich.

Zdejší restaurace již má za sebou oslavy desátého výročí, takže její provozovatel získal řadu zkušeností, a pokaždé tu najdete něco nového: například v týdnu zde dostanete zdarma k obědu štrúdl, malé pivo nebo limonádu. Na své si přijdou i dětští strávníci. Stálý dvojjazyčný jídelní lístek nabízí 400 různých položek. Je v něm velký výběr ryb, zvěřiny, kuřecího a krůtího, ale také pštrosího masa. V nabídce je rovněž na dvacet druhů ovocných a zeleninových salátů.

Ve velkém sortimentu jsou zastoupeny různé přílohy, některé i netradiční. Na své si tu přijdou milovníci grilování, ale i sladkostí při výběru pohárů či moučníků Výběr je rovněž mezi teplými a studenými předkrmy.

Bohatá je rovněž nabídka nápojového lístku: můžete si dát míchaný nápoj a lze si vybírat z 80 druhů tuzemských a zahraničních vín. Jen čajů je v nabídce na třicet druhů.

Penzion a restaurace

Steak bar

Tropical

U Přivaděče 37
552 03 Česká Skalice
Telefon: 608 862 635
www.tropical.cz