Taneční kurzy se pořádají ve většině měst na Náchodsku, ne však ve všech. Například mládež z Teplic nad Metují musí do tanečních dojíždět do Police nad Metují, Broumova či do Hronova.

Na Náchodsku jsou kurzy celkem levné

Jak uvedl Igor Štěp z tanečního studia Takt Náchod, na Náchodsku jsou taneční kurzy poměrně levné. „Stojí zhruba od dvanácti do patnácti stovek. Například v Hradci Králové se ceny pohybují kolem dvou a půl tisíc korun,” zakončil Štěp. „Kurzy přímo v Náchodě stojí patnáct stovek a konají v překrásných prostorách městského divadla Beránek,” upřesnil Štěp.

Každoročně se foyer, balkony a oba sály náchodského Beránku zaplní tanečníky v tradičních tmavých oblecích a tanečnicemi v krásných večerních šatech, stejně tak jako jejich rodiči, jež si při pohledu na své ratolesti vzpomenou na vlastní mládí…

V Polici nad Metují stojí letos taneční kurzy 1200 korun. „Tančí se v sále Pellyho domů na náměstí,” uvedla Martina Gollová z infocentra.
V Hronově začaly letos taneční kurzy počátkem září. Výuka se uskutečňuje vždy v sobotu od 17 hodin v Jiráskově divadle, v sále Josefa Čapka. Zde mládež za kurzy zaplatí 1400 korun.

Lekce tanečních kurzů bývají tradičně zakončeny tzv. věnečkem, na kterém mladí tanečníci předvedou rodičům, prarodičům a ostatním divákům v sále to, co se v průběhu předchozích tanečních hodin naučili.

Kdo si zakoupil gardenku, ušetřil

Vstupné pro veřejnost v Hronově na každou hodinu je 40 korun, na prodlouženou 50 korun. Pravidelný doprovod mohl ušetřit v případě, že si zakoupil takzvanou gardenku, která stojí 350 korun a je přenosná.

Taneční kurzy 2011 - kde a za kolik:

Broumov - Střelnice- 1200 korun
Červený Kostelec - Sokolovna - 1200 korun
Česká Skalice - Velký sál sokolovny - 1145 korun
Náchod - Městské divadlo Dr. Josefa Čížka - 1500 korun
Police nad Metují - Sál Pellyho domů - 12OO korun
Hronov - Sál Josefa Čapka v Jiráskově divadle - 1400 korun
Jaroměř - Důstojnická beseda Josefov - 1200 korun
Nové Město nad Metují - Sokolovna - 1500 korun