Odstávky výroby se týkají zaměstnanců svařovny a montáže vozů zn. Roomster (v lakovně se výroba nepřerušuje), u nichž se navíc již přešlo ze třísměnného na dvousměnný provoz.

První odstávka listopadové výroby se týká zítřka, celého příštího týdne a pátku 28. listopadu. Další výluky výroby u roomsterů budou následovat v prosinci.
Zaměstnanci dostanou v listopadu za dny, kdy nepůjdou do práce, náhradu ve výši 80 procent průměrné mzdy. „Vyprazdňují se sklady,“ komentoval předseda kvasinské odborové organizace Libor Dvořák fakt, že roomstery jdou v současnosti nejméně na odbyt. „Očekává se, že dopady celosvětové krize mohou ještě přijít, takže se dělají tato opatření, abychom byli případně co nejlépe připraveni,“ doplnil Dvořák.

Podle něho se v nejbližší budoucnosti kmenový personál v Kvasinách rozhodně propouštět nebude. „I když se vozy tolik neprodávají, máme kde lidi zaměstnat,“ potvrzuje. Na mysli má modelovou řadu Superb Combi a nový sportovní vůz Yeti. Linky s tímto autem se v kvasinském závodě rozjedou od příštího roku, jeho výroba je definitivně potvrzena.