Například na Štědrý den po čtvrté hodině ráno spěchali náchodští profesionální hasiči do Petroviček, kde se auto srazilo se srnou. Žádná osoba se při nehodě nezranila.

Po deváté hodině pak dobrušští profesionální hasiči a novoměstští dobrovolní hasiči vyjeli k otevření bytu v ulici Husova v Novém Městě nad Metují. Byt se nakonec podařilo otevřít ještě před jejich příjezdem a starší osoba uvnitř byla naštěstí v pořádku.

Další z bytů otevírali hasiči na Štědrý den dopoledne v Jaroměři na nábřeží 17. listopadu. Uvnitř byl ponechaný zapnutý sporák.

Po poledni otevřeli profesionální hasiči z Náchoda byt v Běloveské ulici. „Důvodem byly obavy o život. Uvnitř se však nikdo nenacházel,“ sdělila mluvčí hasičů. O hodinu později však měli tito hasiči další výjezd, a to do Krámské ulice. Uvnitř bytu byla invalidní osoba, která upadla v koupelně a nemohla sama vstát.

Také profesionální hasiči z Broumova museli místo štědrovečerní večeře do terénu, a to konkrétně do Vernéřovic, kde okolo 18. hodiny otevřeli byt v němž se nacházela žena, kterou následně zdravotnická záchranná služba odvezla do nemocnice.

K několika událostem došlo i ve svátek svatého Štěpána. Profesionální hasiči z Náchoda uhasili po poledni pomocí vysokotlaku požár udírny. Další dva výjezdy byly bohužel velmi smutné. Ve večerních hodinách otevřeli profesionální hasiči z Jaroměře byt v ulici Slovenského národního povstání. Uvnitř nalezli člověka bez známek života. Stejnou situaci zažili jen o malou chvíli později profesionální hasiči z Náchoda, kteří otevřeli byt v Bezděkově nad Metují. Ani tam nalezené osobě už nemohli nijak pomoci.