Plameny zasáhly samostatně stojící garáže s uskladněným materiálem a nákladními vozy v areálu firmy v ulici Jugoslávská v Náchodě. Oheň se rozšířil na celé ploše osmi garážových stání. Vlivem požáru došlo k degradaci střechy na ploše asi 8x30 metrů.

„Zasahujeme u požáru v garážích v areálu jedné firmy. Požár je v pokročilé fázi, střecha garáží se začala propadat," uvedli hasiči krátce před 22. hodinou na sociální síti Twitter. „Provádíme hasební zásah, který vedeme i pomocí výškové techniky a ochlazujeme okolí. Na místě je nyní šest jednotek hasičů," doplnili.

Krátce před 23. hodinou se podařilo hasičům oheň lokalizovat, práce na likvidaci následků požárů ale pokračovaly i poté. Během zásahu nebyl nikdo zraněn.

Požár zničil objekt garáží s jedním zaparkovaným nákladním vozidlem, ale vlivem velkého žáru vznikla škoda také na blízké budově sousedního výrobního družstva. Škoda byla předběžně stanovena na sedm milionů korun. Podařilo se zachránit majetek v hodnotě asi pěti milionů korun. „Z garáží jsme stihli spolu se zaměstnanci vyjet se čtyřmi nákladními automobily,“ uvedli hasiči.

Příčina nebyla dosud stanovena. V pondělí se bude požářiště podrobně ohledávat společně s experty v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR. 

Při události zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Náchod, Nové Město nad Metují, Dolní Radechová, Červený Kostelec a Česká Skalice. Družstvo HZS z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Police nad Metují držely zálohy pro případ jiné mimořádné události.