Smutná událost se odehrála v ulici Jiřího z Poděbrad zhruba sto metrů od Jiráskova divadla. Tam se totiž ocitla v plamenech střecha staré chaloupky. K požáru se sjeli profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze tří jednotek - jak místní, tak i ze širokého okolí.

„Při příjezdu první jednotky byla celá střecha v plamenech. Hasiči nasadili útočné proudy, provedli evakuaci materiálu a začali vyklízení sena z půdy. Předběžná škoda dosáhla částky 450 tisíc korun. Velkým problémem bylo právě uskladněné seno, které nešlo uhasit, a tak ho museli hasiči po rozebrání štítu vyházet ven, kde se postupně dohašovalo. Pravděpodobnou příčinou požáru bylo odstraňování staré barvy elektrickou bruskou ze štítových prken.

Důmjemajetkem rodičů Jiřího Kánského, ředitele českého rozhlasu v Hradci Králové. Ten se o požáru dozvěděl teprve v úterý večer, když se vracel z Prahy. „Dnes se tam pojedu podívat, abych zjistil, co se stalo,“ řekl nám v úterý Kánský, který má k chaloupce nostalgický vztah. „U prarodičů jsem tam trávil prázdniny,“ uvedl ředitel. Domek koupili už jeho předkové a stáří stavení se odhaduje na 180 roků. „Je to patrně jeden z nejstarších domků v Hronově, protože jeho číslo popisné je padesát,“ dodal k události ředitel Jiří Kánský.

(jim, hyš)