Pět hasičských jednotek bylo zalarmováno včera odpoledne kvůli ohlášenému požáru v lesním porostu. "Hořelo ve velmi těžko přístupném terénu zhruba na ploše 25 x 30 metrů. Hasiči se dostali se zásahovou technikou nedaleko rozcestí Machovský kříž a odtud museli táhnout vedení asi 300 metrů do ostrého stoupání skrze lesní porost, houštiny a kamení," uvedla k požáru mluvčí hasičů Martina Götzová. Požár se jednotkám podařilo lokalizovat téměř třech hodinách a po 20. hodině byl zásah přerušen.

Na místo události vyjeli hasiči i dnes po 6. hodině ráno, aby doutnající místa dohasili. Požářiště ohledával vyšetřovatel hasičů, který odhadl, že oheň způsobil škodu asi 20 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši asi 100 tisíc korun. "Na místě neprobíhala žádná lesní těžba, proto se jako nejpravděpodobnější příčina jeví nedbalostní jednání nezjištěné osoby," dodala Martina Götzová.

Smyslem prověřovacího cvičení je ověření akceschopnosti jednotek požární ochrany a dalších složek integrovaného záchranného systému.
Čtyřčlenná posádka v panice opustila člun. Na Rozkoši cvičili záchranáři

Ve středu večer zasahovali na místě profesionální hasiči z Broumova a dobrovolné jednotky z Meziměstí, Broumova, Machova a Božanova, dnes ráno se k profesionální jednotce z Broumova přidali také hasiči ze stanice Náchod.