Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena jednu minutu po sedmé hodině večer. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky, Náchoda a Hradce Králové, dále hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují a Bohuslavic.

"Hasiči při příjezdu na místo a provedeném průzkumu ihned nasadili tři vodní proudy na likvidaci plamenů v prostoru stroje. Podařilo se jim odpojit vagóny, které byly součástí soupravy a zabránili tak rozšíření požáru i na ně. Požár se jim podařilo lokalizovat v 19:24 hodin a uhasit ve 20:15 hodin," popsala mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková. Hasiči prováděli ještě ochlazování nádrže s olejem, ze které uniklo několik desítek litrů hydraulického oleje do kolejiště. Zbývající olej i pohonné hmoty hasiči přečerpali do speciálních nádrží. Na místo byli přivoláni pracovníci odboru životního prostředí a zástupci firmy.

"Po deváté hodině večer bylo místo události předáno drážním hasičům a ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny. Hmotná škoda na drážním stroji byla předběžně vyčíslena na 30 miliónů korun, uchráněné hodnoty činí pět miliónů korun," uvedla mluvčí. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření, s největší pravděpodobností se jednalo o technickou závadu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.