Škodu téměř za půl milionu korun způsobil noční požár přístřešku a garáže v Heřmanicích na Náchodsku. Příčinou požáru mohla být závada na elektroinstalaci nebo na jednom z automobilů či úmyslné založení.

Plameny půl hodiny po půlnoci na čtvrtek zasáhly garážové stání a pergolu se zahradním sezením na pozemku v blízkosti rodinných domů.

„V době příjezdu hasičů byl již požár značně rozvinutý. Neprodleně jsme zahájili hašení za pomoci vodních proudů a pěny. Především jsme se snažili ochlazovat dva hořící osobní automobily, které se nacházely pod přístřeškem, a zabránit rozšíření požáru na přilehlý rodinný dům," uvedl mluvčí královéhradeckých profesionálních hasičů Ondřej Sezima.

Zhruba po dvaceti minutách byl požár zlikvidován, následovalo dohašování

Požár zničil garážové stání včetně dvou automobilů a pergolu. A zasáhl bohužel také kotec pro psy. „V době požáru se v ní nacházela fena a dvě třítýdenní štěňata. Feně se s jedním štěnětem podařilo z voliéry uniknout do zahrady, druhé štěně bohužel hasiči nalezli v požářišti uhynulé," dodal Sezima.

Celkově oheň zasáhl plochu o rozměrech zhruba osmkrát deset metrů a způsobil škodu ve výši téměř půl milionu korun. Hasičům se podařilo uchránit další nemovitosti za zhruba 1,8 milionu korun.

Příčina události je v šetření, na místo se okamžitě dostavila vyšetřovatelka hasičů.

„Možnými verzemi jsou závada na elektroinstalaci, technická závada na některém z automobilů, ale také úmyslné založení požáru," dodal mluvčí hasičů.