Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 11. do neděle 13. března zvýšený počet požárů. Z celkového počtu 83 událostí vyjížděli hasit do lesů či na pole ve 23 případech, kdy došlo k zahoření v přírodním prostředí, zejména po předchozím pálení biologického odpadu (listí, roští, tráva) nebo po pálení po těžbě v lesním prostu. "Zodpovědným osobám byla v několika případech udělena na místě pokuta za nedbalostní jednání vedoucí ke vzniku požáru," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová a v této souvislosti připomněla, že plošné vypalování porostů je zakázáno.

Víkendové požáry na Náchodsku:

Horní Radechová – Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z Červeného Kostelce a Dolní Radechové uhasili 12. 3. po sedmé hodině ráno několik ohnisek, která se rozhořela po předchozím pálení po lesní těžbě.

Nové Město nad Metují – Několik ohnisek po pálení biologického odpadu zlikvidovali 12. 3. po 11. hodině profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Nové Město nad Metují.

Hronov – Na ploše asi 30x40 m zahořel travní porost, hasiči ho 12. 3. v 15:34 rychle zlikvidovali. Na místě byla profesionální jednotka z Náchoda a JSDH Hronov.

Nové Město nad Metují – V části Vrchoviny likvidovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Nové Město nad Metují požár suché trávy a okolního porostu na ploše asi 30x40 m. (12. 3. 15:51)

Brzice – Po předchozím pálení se 13. 3. kolem půl desáté požár rozšířil na louku, místo se podařilo zahasit před příjezdem hasičů. Ti poté ještě místo prolili vodou. K události přijeli profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Hořičky.

Machov – Tři jednotky hasičů likvidovaly 13. 3. po půl jedenácté požár hrabanky po předchozím pálení. Plocha požáru byla odhadnuta na 50x60 m. Před polednem měli hasiči požár zlikvidovaný a vraceli se zpět na základny. Na místě byla profesionální jednotka hasičů z Náchoda a JSDH Police nad Metují a Machov.

Červený Kostelec – Profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec uhasili 13. 3. po 13. hodině v ulici Brodky zahoření travního porostu.

Broumov – K požáru louky vyjížděli 13. 3. před 14. hodinou profesionální hasiči ze stanice Broumov a JSDH Meziměstí a Broumov. Došlo k zahoření na ploše asi 5x20 m.