„V hale z kovové konstrukce a vlnitých plechů o rozměrech zhruba čtyřicet krát dvacet metrů byla uskladněna směs sena a slámy,“ říká ke čtvrtečnímu zásahu mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

„Hasičům se podařilo z haly vytáhnout traktor a další zemědělský stroj a také vyvézt ven část uskladněného sena a slámy pomocí nakladače.
Část skladovací haly v době příjezdu hasičů hořela plamenem, další prostor byl silně zakouřen.“

Ještě před půlnocí hasiči požár stále likvidovali.

Po uhašení plamenů pak museli směs sena a slámy vyvézt z objektu, rozhrabat ji a dohasit.

Škoda za statisíce

Škoda na zničeném senu a slámě byla předběžně odhadnuta na tři sta tisíc korun, škoda na hale činí přibližně šest set tisíc korun.
Vzhledem k tomu, že zásah trval téměř celou noc, vyšetřovatelé hasičského sboru a Policie České republiky ohledávali požářiště během včerejšího dne, aby mohli stanovit příčinu požáru s téměř milionovou škodou.

Pomoc

Na likvidaci čtvrtečního požáru v Meziměstí na Náchodsku se vedle profesionálních hasičů z Broumova podíleli také členové sboru dobrovolných hasičů z Meziměstí, Broumova, Teplic nad Metují, Jetřichova a dobrovolní hasiči podniků Veba 01 Broumov - Olivětín a Veba 02 Broumov - Velká Ves.
Ti také pomáhali při dovážení cisteren vody potřebné k hašení plamenů z čerpacího stanoviště, které muselo být zřízeno u zhruba kilometr vzdáleného rybníku. (f)