Požár byl nahlášen na operační středisko hasičů krátce před půl devátou večer. „Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a Dobrušky, dále dobrovolní hasiči z Mezilesí, Nového Města nad Metují a Nového Hrádku,“ informovala Martina Žahourková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Požár zhruba 25metrové věže o průměru pět až sedm metrů hasiči likvidovali ze země i za pomoci výškové techniky. „Hořet s největší pravděpodobností začalo od pásového dopravníku u silážní věže,“ uvedla mluvčí s tím, že hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun.
„Právě jsem přijel z práce domů, když v tom jsem slyšel sirénu. Nejdřív jsem si myslel, že to bylo v televizi, ale poté, co jsem otevřel okno, bylo jasné, že siréna houká opravdu u nás. Vyběhl jsem ven a ucítil nějaký zápach… Během minuty jsem zaregistroval, že jedou mezilesští hasiči a houkají. V tu ránu byla celá vesnice na nohou… Na první pohled nebyl vidět velký dým, nevypadalo to, že by hořelo nějak moc… Dostat se nahoru na silo není jednoduché, hlavně se jedná o starý objekt. Zajímavé bylo, kolik lidí se sešlo, dokonce se spekulovalo o úmyslném zapálení, ale co je na tom pravdy, to nevím…,“ popsal Deníku prvotní okamžiky z místa Jakub Štěpán, herec a rodák z Mezilesí.

Při zásahu došlo ke zranění hasiče, který propadl střechou. Jeho kolegové ho pomocí lezecké techniky spustili na zem a poté ho předali záchranné službě k ošetření.