Matce se třemi dětmi se podařilo utéci a vyváznout bez zranění. Otec, jemuž dům patří, utrpěl popáleniny a nadýchal se kouře. Záchranáři ho museli okamžitě převézt do popáleninového centra.

Oheň se začal v domě šířit ve čtvrtek krátce po jedenácté hodně večer. Podle všeho začalo hořet v přilehlé dílně, kde majitel objektu vyráběl vrtule pro ultralighty. Na místo vyjelo sedm jednotek hasičů.

„Při příjezdu již byl celý dům i střecha v plamenech. Hasiči ihned odpojili přívod všech energií do domu včetně plynu a nasadili proudy vody k likvidaci požáru,“ popsala situaci mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Zásah však jednotkám ztěžovala skutečnost, že se v domě nacházely dvě tlakové lahve a v dílně, kde bylo ohnisko požáru, měl majitel velké množství chemikálií, které používal ke své práci.

„Hasiči okamžitě vynesli obě lahve ven a ochlazovali je, aby nedošlo k explozi. Té se také podařilo zabránit,“ upřesnila Vendula Horáková. Zlikvidovat oheň se podařilo zasahujícím jednotkám po bezmála třech hodinách krátce před druhou hodinou ráno.

Vyšetřovatel hasičů po ohledání místa vyloučil úmyslné založení požáru. Ve hře tak zůstávají dvě možné varianty. „Jednou z nich je dosud blíže nezjištěná nedbalost majitele objektu anebo požár mohla způsobit technická závada na elektroinstalaci,“ objasnila další směr vyšetřování Horáková.
Způsobená škoda na domu a dílně byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun.