VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Shořela kaple, poté se objevila záhadná fotka

Suchý Důl - Jak jsme již informovali, požár „horní“ kapličky v Ticháčkově lese z 8. července 2010, a následné objevení záhadné fotografie, na které je podle některých lidí zachyceno zjevení Panny Marie, nenechává nejen místní obyvatelstvo v klidu.

24.7.2010
SDÍLEJ:

SUCHODOLSKÉ ZJEVENÍ nebo jen kouř? To je otázka, kterou si pokládají mnozí lidé při pohledu na "cosi", co je zachyceno zcela vlevo na fotografii pořízené při hašení požáru. Foto: Ladislav Kudláček

VÍCE INFORMACÍ MŮŽETE NALÉZT V SOUVISEJÍCÍCH ČLÁNCÍCH VPRAVO.

„Od té doby, co kaple shořela a objevila se ta fotografie, tu drnčí den co den telefony, volají lidé ze všech koutů republiky a požadují různé informace,“ řekl nám starosta obce Vítězslav Vítek. Jak dodal, celé dny nedělají téměř nic jiného, než vyřizují tyto telefonáty, posílají zájemcům fotografie kapličky spolu s informacemi o finanční sbírce na výstavbu nové kaple, která se po shromáždění dostatečného množství peněz začne stavět.

Sám starosta neví, co si má o fotografii, kterou zcela náhodou pořídil Ladislav Kudláček (19) z Police nad Metují, myslet. „Nejprve jsem si myslel, že se jedná o fotomontáž, ale teď už si to nemyslím,“ říká starosta, kterému – stejně tak jako mnohým dalším – vrtá celá záhada hlavou.

Lidé se dělí na dva, potažmo tři tábory. Jedni jsou přesvědčeni, že na fotografii je skutečně zachyceno zjevení Panny Marie, která se měla na témže místě zjevovat v letech 1892 – 1895 tehdy 14leté místní Kristině Ringlové.

Druhá skupina lidí je na pochybách – zjevení na fotografii vidí, ale uvěřit se zdráhají. „Něco mi brání uvěřit tomu, co na fotce vidím,“ řekla nám jedna ze suchodolských žen.

Třetí skupinu tvoří ti, jež upřednostňují zdravý rozum před čímkoliv jiným. Podle nich je na snímku pouhý dým z doutnajících trámů.

Náchodský deník oslovil několik lidí, kteří mají s podobnými fotografiemi zkušenosti. Jedním z oslovených byl i Jaroslav Drábek, který se zajímá o paranormální jevy a jejich řešení již 21 let. „Po důkladném prozkoumání docházím pomalu k závěrům, které mohou vyznít až jako science fiction, ačkoliv jsou realitou. Na fotkách je evidentní postava Panny Marie a další zjevení, pro něž jsou zde velká opodstatnění,“ uvádí Drábek, lektor Institutu Alternativních studií. Zároveň dodává: „Ten pán, co to nafotil, udělal úžasný objev něčeho, co se dělo například v Medžugorii či u nás na Turzovce, a na dalších místech. Rád bych ho poznal osobně.“

Další informace přineseme v Náchodském deníku v příštím týdnu.

Jak vnímá požár kapličky ezoterička Wahlgrenis? Čtěte ZDE.

Vyšetřovatel hasičů: Buď požár někdo úmyslně založil, anebo vznikl z nedbalosti

Ještě v průběhu dohašování kaple dorazili na místo požáru jak policisté, tak i vyšetřovatel hasičů.

Jana Pecoldová, tisková mluvčí náchodské policie, nám sdělila, že požár kapličky v Suchém Dole je ještě stále ve fázi šetření. „Zkoumáme jak cizí zavinění, tak i nedbalost,“ uvedla Pecoldová s tím, že policie především čeká na písemné vyjádření hasičů, kteří by měli určit příčinu požáru.

Jak nám prozradil František Stejskal, vyšetřovatel hasičů, jejich šetření je už u konce. „Požár byl zaviněn buď nedbalostí, anebo cizím zaviněním, jiná možnost není,“ uvedl vyšetřovatel s tím, že celý případ je nyní v kompetenci policie, konkrétně se jím zabývají policisté v Polici nad Metují.

Ladislav Kudláček, autor snímku, na němž někteří lidé vidí zjevení Panny Marie…

Ladislav Kudláček (19) z Police nad Metují je autorem fotografie, která vzbudila mezi veřejností velký ohlas. Obec Suchý Důl umístila fotku na své internetové stránky, aby se mohl každý, kdo má zájem, podívat buď na vyfocené zjevení Panny Marie, anebo na dým. Různí lidé totiž vidí na fotce různé věci. Někdo zjevení, někdo dým.

Sám Ladislav Kudláček je skeptický, tvrdí, že si myslí, že je na fotce jen kouř, který připomíná postavu. „Fotil jsem to mobilem. Šel jsem kolem toho místa s kamarádem. Když jsem dával fotky na Facebook, ničeho jsem si nevšiml. Velice mě překvapily a stále překvapují reakce veřejnosti, nevím, co si mám o tom myslet,“ řekl nám autor fotografie, o kterou se nyní zajímá čím dál tím víc lidí z různých míst v celé republice.

Autor: Věra Sýkorová

24.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení