„Silnice jsem udržovali přes den i přes noc. Sněhu napadlo jen pár centimetrů, nikde moc nefoukalo, takže se podařilo bez problémů udržet komunikace sjízdné i na jindy problémovějších místech,“ ohlédl se včera odpoledne za víkendovými podmínkami na silnicích František Jadrný
O tom, že letošní první sněhová nadílka problémy motoristům příliš nedělala, svědčí skutečnost, že během víkendu hasiči nezasahovali u žádné dopravní nehody.

Zasahovat však museli včera dopoledne u požáru v obci Bělý na Policku. V 10.24 byl ohlášen požár salaše, k němuž vyjelo několik hasičských jednotek – PS Náchod, PS Broumov, JSDH Police nad Metují, JSDH Machov (PD Nízká Srbská, PD Bělý, PD Lhota). Po příjezdu na místo zjistili, že požár je v závěrečné fázi hoření. Uvnitř objektu byly kozy, krůty i zajíci, které se nepodařilo včas evakuovat. Naštěstí se ale z objektu zachváceného plameny podařilo dostat ženě, která zde přebývala. Příčinu a výši škody zjišťují vyšetřovatelé HZS Náchod a Policie ČR. Na místě byla též ZZS Broumov. Více informací k nedělnímu požáru přineseme zítra.