Už dříve vzplanuly sklady sena a slámy, které společnosti patří. Letos v únoru shořela skladovací hala sena v Bohuslavicích. Škoda se nakonec vyšplhala na dva a půl milionu korun. Vloni v listopadu shořel další sklad sena, tentokrát v nedalekém Slavětíně nad Metují. Tady byla škoda ještě vyšší. Dosáhla dokonce šesti milionů korun. Vloni v září pak u Bohuslavic shořela hromada sena uskladněného uprostřed pole. Zhruba ve stejný čas začala hořet také další, dva kilometry vzdálená.

Protože to vše už nevypadá jako náhoda, někteří lidé v tom spatřují dílo žháře. Požáry vyšetřuje policie, ale ještě nikdo obviněn nebyl.

Proto také někteří obyvatelé dávají i sobotní požár do této souvislosti. To potvrzuje i bohuslavický starosta Jiří Tojnar:

„To víte, že se to dává do souvislosti s požáry stohů, ke kterým došlo tady po okolí. Těžko však říct, sobotní požár se ještě vyšetřuje."

V sobotu probíhalo na místě sobotního dramatu šetření vzniku požáru. Byli zde přítomni jak vyšetřovatelé Hasičského záchranného sboru, tak odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč a kriminální policie s psovodem.

„Zaměřujeme se především na verzi technické závady na elektroinstalaci jednoho ze spotřebičů. Prověřujeme však také, zda požár neměl souvislost se staršími případy," uvedla náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová. 

Čtěte také: Hasiči zachránili sedm lidí z hořícího domu