Pomalu se už stmívalo, když byl vyhlášen poplach profesionálním hasičům z Náchoda a dobrovolným jednotkám z Police nad Metují a Machova. Nedělní podvečer jim pravděpodobně "zpestřila" nedbalost některého z návštěvníků Junácké vyhlídky v Broumovských stěnách

Problém byl zpočátku požár vůbec najít. Kouř byl sice cítit, ale ve skalách už byla tma, navíc se jednalo o poměrně neschůdný terén. Požár hasiči po chvíli hledání našli, místo obkopali a prolili vodou.

Celkem 26 ovocných stromů starých odrůd bylo v sobotu vysazeno v Machově podél polní cesty. Výsadbu zorganizovala Místní akční skupina Stolové hory jako připomínku loňského vítězství jabloně u Lidmanů v anketě Strom roku.
Na počest loňského Stromu roku vysadili podél polní cesty ovocnou alej

"Úskalím tohoto terénu podle našich zkušeností je, že se na místo nedá dojet s žádnou zásahovou technikou. Nezbylo nám tak než naložit na záda barely s vodou, vzít kopáče, dojít po svých a požár uhasit," okomentovali zásah na sociálních sítích hasiči a připomněli známá pravidla.

"Nezapomínejte, že když opouštíte ohniště, přesvědčte se, že je důkladně prolité vodou a vychladlé. Navíc respektujte pravidla ochrany přírody na území chráněné krajinné oblasti, kde je rozdělávání ohně povolené jen na vyhrazených místech."