"Průzkumem nakonec hasiči zjistili, že došlo k zahoření vysokonapěťových pojistek. Jednotky poskytly technickou pomoc a nebezpečnou situaci odstranili. Při události nevznikly žádné škody," uvedla k prvnímu drobnému požáru tisková mluvčí hasičů Martina Götzová, a doplnila, že na místě byli profesionální hasiči ze stanice Jaroměř a JSDH Jaroměř a Velichovky.

Stejní hasiči spěchali v 17:42 do Hustířan, kde došlo k požáru přístavku u rodinného domu. "Oheň se rozšířil se až k podbití střechy rodinného domu. Těsně před 18. hodinou se ho podařilo hasičům lokalizovat, likvidaci ohlásil velitel zásahu kolem 18:20 hod," doplnila mluvčí hasičů s tím, že příčina vzniku požáru se vyšetřuje. "Způsobená škoda byla vyčíslena asi na 50 tisíc korun. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty představující asi 3 miliony korun.

Ke třetímu požáru včerejšího dne došlo krátce po 21. hodině v Dolním Adršpachu, kde hořela stará prkna a trámy. "Na místo dorazili profesionální hasiči z Broumova a JSDH Adršpach a Teplice nad Metují. Požár nic v okolí neohrožoval, na majetku žádná škoda nevznikla. Hasiči pro jistotu zkontrolovali přilehlé stavby," uzavřela ohlédnutí za úterními plameny Martina Götzová.